کد خبر: 427478 A

امیرعبداللهیان در دیدار رییس دفتر جنبش حماس:

ایلنا: دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت:سیاست رژیم صهیونیستی تضعیف و ایجاد تفرقه میان مذاهب اسلامی است.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل عصر امروز با خالد قدومی رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از حقوق مردم مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر گونه اقدامی در راستای احقاق حقوق ملت فلسطین حمایت می کند و دفاع از برادران فلسطینی از سیاست های اصولی و همیشگی سیاست خارجی کشورمان است.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه بحران های کنونی در منطقه باعث تضعیف امت اسلامی شده است، افزود: سیاست رژیم صهیونیستی همواره بر تضعیف مسلمانان و ایجاد تفرقه میان مذاهب اسلامی است.

وی تصریح کرد: ملل مسلمان منطقه باید با اتحاد و گفت وگو برای رفع سوءتفاهمات احتمالی با هوشیاری نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کند.

امیرعبداللهیان در ادامه رشد و گسترش گروه های تروریستی در منطقه را سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه دانست و عنوان کرد: فلسطین موضوع اول جهان اسلام است و نباید اجازه داد بحران های کنونی موجب شود اذهان ملت های مسلمان از این موضوع فاصله بگیرد.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در پایان از برگزاری کنفرانس در حمایت از انتفاضه فلسطین خبر داد.

خالد قدومی نماینده دفتر حماس در تهران در این دیدار با تقدیر از حمایت های همه جانبه دولت و ملت ایران از مردم مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در صحنه عمل نشان داده است حامی آزادیخواهان و مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین بوده است.

وی برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را فرصتی برای هم اندیشی حامیان مردم فلسطین دانست و افزود: برگزاری این کنفرانس فرصتی مهم و تاریخی برای فلسطین است ت جهان بیش از گذشته با جنایات و کشتار زنان و کودکان بیگناه فلسطینی توسط رژیم اشغالگر قدس آشنا شود.

نماینده دفتر حماس در تهران با اشاره به سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از وجود بحران در منطقه تصریح کرد: نباید اجازه داد موضوع فلسطین به موضوعی حاشیه ای در جهان اسلام تبدیل شود.

حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر