کد خبر: 427468 A

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی:

ایلنا: قائم مقام جامعه روحانیت مبارز گفت: نظام امریکا را فرد دیگری در پشت صحنه اداره و سیاست‌گذاری می‌کند

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در حاشیه مراسم ترحیم حجت‌السلام جعفر شجونی با اشاره به انتخابات آمریکا گفت: در سیاست‌های کلی امریکا چه ترامپ چه کلینتون هیچ تاثیری ندارد، برخی خیال می‌کنند ترامپ بیاید به گونه‌ای دیگر می‌شود .

او با بیان اینکه نظام امریکا را فرد دیگری در پشت صحنه اداره و سیاست‌گذاری می‌کند، افزود: موضع ایران دقیقا در برابر امریکا مشخص است، آنهایی که در راس ریاست جمهوری امریکا قرار می‌گیرند، باید خود  با سیاست‌های ایران تنظیم کنند نه این که ایران سیاست‌های خود را با آنها تنظیم کنند.

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: سیاست‌های ما از اول انقلاب دقیقا مشخص بوده و رژیم صهیونسیتی را نامشروع و اشغالگر می‌دانیم و معتقدیم غربی‌ها  به ویژه امریکا دروغ می‌گویند و دموکراسی و تروریسم را بر اساس منافع خود تفسیر می‌کنند.

تقوی با تاکید بر اینکه امریکا  به تعهداتش پایبند نیست، گفت: بعد از جنگ جهانی دوم بیش از پنجاه حمله به کشورهای دنیا داشته است، بنابراین چنین نظامی قابل اعتماد نیست.

او افزود: مغزهایی در پشت صحنه آمریکا را می‌گرداند و این رییس‌جمهور آمریکا نیست و عاملی در پشت صحنه سیاست را پایه‌گذاری  و عمل می‌کند

مراسم ترحیم حجت‌السلام جعفر شجونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر