کد خبر: 423904 A

امیرآبادی در صحن:

ایلنا: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از وزیر نیرو نسبت به استفاده از حق انشعاب برق برای مصارف و هزینه‌های جاری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، احمد امیرآبادی فراهانی در جریان نشست علنی امروز مجلس که به سوال از وزیر نیرو اختصاص داشت، اعلام کرد: آقای چیت‌چیان در مجلس نهم بنده به جنابعالی رای دادم و امروز نیز از شما و مجموعه وزارت نیرو تشکر می‌کنم اما به هر حال ما نماینده مردم و موظف به دفاع از حقوق آن‌ها هستیم.

او گفت: بخش نخست سوال بنده مربوط به بحث افزایش هزینه انشعاب‌های برق است که رقم قابل‌توجهی افزایش یافته و برای مردم در بحث اشتراکات برق مشکلاتی ایجاد شده است.

نماینده اصولگرای مردم قم در مجلس دهم اضافه کرد: بخش دوم سوال مربوط به حق‌انشعابی است که از مردم دریافت می‌کنید و بنابر قانون مجلس این مبلغ باید میان سهام‌داران به‌عنوان سرمایه تقسیم شود و نباید صرف جبران زیان عملیاتی شرکت و هزینه‌های جاری شود که متاسفانه این قانون رعایت نشده و این حق انشعاب حتی برای هزینه‌های جاری استفاده می‌شود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخش سوم سوال نیز درخصوص هدررفت برق درخطوط انتقال است که بنابر آماری وزارت نیرو حدود 20 درصد پرتی برق در خطوط انتقال داریم و باوجود این‌که این نخستین سوال بنده از جنابعالی است، امروز روز نخست وزارت شما نیست و باید گزارشی از عملکرد خود ارائه کنید.

امیرآبادی در پایان بخش نخست سخنانش گفت: آقای چیت‌چیان از شما تقاضا داریم توضیح دهید که چه اقدام‌هایی در این ارتباط انجام دادید و این درحالی است که در توضیحات اولیه جنابعالی پاسخ روشنی به این موارد داده نشد.

نشست علنی مجلس سوال مجلس از وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر