کد خبر: 415677 A

ظریف در جمع خبرنگاران:

ایلنا: وزیر امور خارجه کشورمان در مورد نامه‌ای که به موگرینی ارسال کرده، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف در حاشیه مراسم رونمایی کتاب «ابعاد ظریف مذاکرات» در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد نامه اخیرش به فدریکا موگرینی گفت: ‌این نامه درباره نحوه اجرای برجام و انتقادهایی بود که همواره به اجرای آن  مطرح کرده بودیم.  

وزیر امور خارجه با اشاره به لزوم تنظیم این نامه به صورت مکتوب، اظهار کرد: در این نامه درخواست کردیم جلسه رسمی وزرای خارجه هفت کشور مذاکره کننده تشکیل شود. این نامه حدود یک ماه و نیم قبل نوشته و ارسال شد و در آن درخواست برگزاری این جلسه را کرده بودیم.  

وی همچین در مورد اظهارات اخیر وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر شروط این کشور برای ارتباط با ایران گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند برای ایران شرط و شروط تعیین کند. ‌ایران کشوری مستقل و دارای سیاست‌های مشخص است و کشورهای مختلف به سیاستهای جمهوری اسلامی ایران که سیاستهایی سازنده است علم دارند. 

ظریف با تاکید بر اینکه ایران، کشور اصلی مبارزه با تروریسم در منطقه است و از ۳۷ سال پیش تاکنون دربرابر فشارهای ناروا ایستادگی کرده است، گفت: کشورمان در عین صلح طلبی در برابر داعش و تروریسم ایستادگی کرده است و براین اساس داشتن ارتباط با جمهوری اسلامی ایران باید برای همه افتخار باشد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های ما مشخص است و کشورهای مختلف با علم به سیاست‌های ایران که سازنده است به این کشور سفر می‌کنند.

محمدجواد ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر