کد خبر: 415487 A

وزیر دفاع:

ایلنا: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یکی از اهداف نظام سلطه را تسلیم شدن کشور ما در برابر اهدافشان دانست و گفت: جهاد کبیر که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد، دقیقا در نقطه مقابل نظام سلطه قرار گرفته و تسلیم به طور اساسی جایی در نظام جمهوری اسلامی ندارد.

به‌ گزارش ایلنا، سردار سرتیپ حسین دهقان در همایش تجلیل از خادمان و عوامل اجرایی راهیان نور دانش‌آموزی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: دفاع مقدس برگ زرینی بر تاریخ پرافتخار کشور افزود و درس بزرگی به جهانیان داد؛ درسی که به جهانیان آموخت ملت‌ها در برابر ظلم و کینه‌ورزی چاره‌ای جز ایستادگی و مقاومت ندارند.

او افزود: درسی که ملت ما آموخت این بود که آنچه ضامن استقلال کشور است و دشمنان را از تهدید و تجاوز مایوس می‌کند، اتحاد، استقامت، جهاد، معنویت و پیروی از ولایت فقیه است.

دهقان در ادامه ماه محرم را ماه درس‌آموزی دانست و تصریح کرد: ملت ما با درس‌گیری از ماه محرم، انقلاب خود را به پیروزی رساند و تا همیشه در این راه باقی خواهند ماند.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور، یک بحث ارزش‌آفرین و قابل تقدیر است، گفت: با اردوهای راهیان‌نور، جهاد احیاء و فضای جبهه‌ها به همگان نشان داده می‌شود.

دهقان با اشاره به اینکه ایران کشوری است که همواره در معرض تهدید از سوی نظام سلطه بوده است، افزود: دلیل این امر، ماهیت نظام جمهوری اسلامی است که مقابل نظام سطه قرار دارد.

وی یکی از اهداف نظام سلطه را تسلیم شدن کشور ما در برابر اهدافشان دانست و گفت: جهاد کبیر که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد، دقیقا در نقطه مقابل نظام سلطه قرار گرفته و تسلیم به طور اساسی جایی در نظام جمهوری اسلامی ندارد. هدف دیگر نظام سلطه این است که ایران در مقابل اقدامات آن‌‎ها در منطقه، اقدامی انجام ندهد و فلسطین به فراموشی سپرده شود. تنها ملتی که از آغاز در مقابل این جریان قرار گرفته است، ملت ایران است.

دهقان با اشاره به اینکه رکود و بیکاری از مشکلات داخلی کشور هستند، تصریح کرد: این مشکلات تنها مربوط به چند سال گذشته نیست که اگر بخواهیم این فضا را تغییر دهیم، باید فرهنگ دفاع مقدس را با ابتکار و سازماندهی امکانات در کشور عملیاتی کنیم.

وی نسل جوانِ تحصیلکرده و وفادار به ولایت را بزرگترین سرمایه کشور دانست و گفت: با این سرمایه‌ها می‌توان کارهای اعجازآمیزی انجام داد و دولت باید از این سرمایه‌ها به درستی استفاده کند.

دهقان با بیان اینکه ایران در منابع نفت و گاز در رتبه اول جهان است که ظرفیت عظیمی است، گفت: نظام سلطه از طریق جنگ نفت، قصد آسیب رساندن به این سرمایه را دارد.

او با اشاره به اینکه مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، یک رویکرد برای همه دوران است، گفت: مردمی بودن، عدالت‌پایه بودن، درون‌زا بودن و برون‌گرا بودن از مشخصات اقتصاد مقاومتی است. در این زمینه مردم باید با تمام ظرفیت به صحنه بیایند و دولت از آنها حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت اگر دست در دست ملت داشته باشد، اقتصاد مقاومتی به عنوان محور امور انجام شدنی است. دولت با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به دنبال نقش‌آفرینی بیشتر در عرصه جهانی است.

سردار حسین دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر