کد خبر: 415416 A

در دیدار جابری انصاری و ماشابانه؛

ایلنا: معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای برگزاری هفتمین نشست کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده است، با وزیر روابط و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نتایج نشست کمیته مشترک سیاسی، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌ها با آفریقای جنوبی در همه زمینه‌ها تاکید کرد. 

خانم ماشابانه نیز با اشاره به سابقه روابط خوب دو کشور و ابراز رضایت از نتایج سفر سال گذشته جاکوب زوما رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای انجام سفر حسن روحانی به آفریقای جنوبی، پرداخت و از آمادگی طرف آفریقای جنوبی برای برگزاری سیزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور پیش از سفر رییس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار گردید معاون وزیر امور خارجه توافق در خصوص برگزاری منظم شش ماهه نشست‌های کمیته مشترک سیاسی، ترسیم نقشه‌راه کوتاه‌مدت روابط و همکاری‌های اقتصادی و تاکید بر اولویت تسهیل همکاری‌های بانکی، نفتی و حمل و نقل بین دو کشور را از جمله دستاوردهای هفتمین نشست کمیته مشترک سیاسی دو کشور دانسته و اظهار داشت: ما با جدیت و همکاری مشترک با همتای آفریقای جنوبی خود، در جهت تحقق اراده رهبران عالیه دو کشور که خواهان گسترش روابط در همه زمینه‌ها هستند، تلاش خواهیم کرد.
بررسی راه‌های تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور و همچنین همکاری‌های مشترک در حوزه‌های امنیتی و مبارزه با تروریسم از دیگر مباحث مطرح شده در ملاقات جابری انصاری و خانم ماشابانه بود.
حسین جابرانصاری ماشابانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر