کد خبر: 413573 A

ایلنا: اولین جلسه هم اندیشی راهکارهای تقویت علمی و فناوری با متخصصان ایرانی در غرب اروپا با حضور هیاتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،توسط سفارت ایران در هلندبرگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه که اساتید ، دانشمندان و دانشجویان ایرانی رشته‌های مختلف دانشگاه‌های هلند حضور داشتند، علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی طی سخنانی بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و هلند تاکید و تصریح کرد: این روند پس از توافق هسته ای شتاب بیشتری به خود گرفته است.

سفیر کشورمان با اشاره به اهتمام سفارت جمهوری  ایران نسبت به توسعه  همکاری‌های علمی و اکادمیک از حضور هیات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هلند ابراز خرسندی کرد و گفت: بواسطه ارتباطات گسترده با دانشگاه‌ها و مراکز علمی هلند، ما شاهد جهش قابل توجه در این زمینه در مناسبات دو جانبه هستیم.

سفیر جمهور اسلامی ایران بر لزوم همکاری بین بخش صنعت با دانشگاه‌ها تاکیدکرد و اضافه کرد:این همکاری‌ها می تواند در حوزه شرکت‌های دانش بنیان انجام شود

جهانگیری ابراز امیدواری کرد با اینگونه رفت و آمد هیات‌ها، زمینه سفر دکتر فرهادی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری به هلند در آینده فراهم شود.

در ادامه این جلسه دکتر سرکار دبیر ستاد فناوری نانو و همکارانشان در نشست‌های مختلف پیشرفت‌های کشور در زمینهای علمی و فناوری  وهمچنین نیازهای کشورمان در این حوزه ها را تشریح کردند.

 

سفارت ایران در هلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر