کد خبر: 413328 A

لاریجانی در دیدار مشترک با رییس پارلمان کنیا:

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک با رییس پارلمان کنیا ضمن اشاره به مباحث مورد مذاکره بین دو طرف اظهار داشت: در مورد بحران های تروریستی منطقه و شرق آفریقا با توجه به درگیری کنیا با گروه های تروریستی، دیدگاه ایران و کنیا بسیار نزدیک است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با «جاستین ادناهون موتوری» رئیس پارلمان کنیا با بیان اینکه در این دیدار مشترک به روابط اقتصادی، گازی، پزشکی و دارویی پرداختیم و با توجه به علاقه مندی کنیا ترتیباتی برای مذاکرات در این خصوص داده شده تا از این طریق روابط بین دو کشور توسعه پیدا کند گفت :بخش دیگری از مذاکرات فی مابین مربوط به بحران های تررویستی منطقه و شرق آفریقا بوده  است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: کشور کنیا هم با برخی از انواع گروه‌های تروریستی درگیر است. نگاه‌های ما در این مورد بسیار نزدیک است، از این رو امیداریم با گفت‌وگوها در این زمینه همکاری‌های بیشتری نیز صورت بگیرد.

او در پایان ضمن آرزوی توفیق برای رییس پارلمان کنیا اظهار داشت: سفر رئیس پارلمان کنیا به ایران نقشه عطفی برای گسترش روابط در موارد ذکر شده است.

رئیس پارلمان کنیا نیز در ادامه ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان‌نوازی ایران در مدت اقامت او در این کشور و تشکر از دولت و مردم جمهوری اسلامی گفت: در گفت‌وگو های مشترک بر تقویت روابط دوستانه و بهبود روابط اقتصادی و فرهنگی تاکید کردیم.

او افزود : همچنین در مورد فعال‌سازی گروه‌های دوستی پارلمانی بین ایران و کنیا مذاکراتی شکل گرفت. پارلمان‌ها نقش کلیدی در بهبود و توسعه روابط دوجانبه و چندجانبه بین ملل و بهبود روابط اقتصادی دارند.

رئیس پارلمان کنیا با بیان این که در بحث‌هایمان با لاریجانی در مورد تعامل بخش‌های مختلف با یکدیگر گفت‌وگو کردیم، ادامه داد: شخصا از از لاریجانی دعوت کردم به کنیا سفر کنند تا از نزدیک شاهد یکی از عجایب بزرگ دنیا باشند. همچنین قرار است از شهر تاریخی شیراز را هم ببینیم.

علی لاریجانی جاستین موتوری ایران و کنیا رییس پارلمان کنیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر