کد خبر: 413227 A

ایلنا: معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار کرد: امیدواریم مسئله استیضاح وزیر آموزش و پرورش حل شود و در آستانه سال تحصیلی جدید شاهد تنش نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام مجید انصاری در حاشیه نواختن زنگ سال تحصیلی جدید در دبیرستان و هنرستان شهید خیرآبادی در مورد استیضاح وزیر آ‌موزش و پرورش گفت: به‌رغم سرمایه‌گذاری‌های بزرگ نظام و دولت در طی ۲ الی ۳ سال اخیر برای ارتقای وضعیت معیشت معلمان و بازنشستگان فرهنگی که باید گفت؛ اقدامات بسیار خوبی نیز انجام شد اما هنوز کاستی‌هایی وجود دارد.

او با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات پرداخت شده و سطح حقوق‌ها نیز بیش از ۷۰ الی ۸۰ درصد افزایش داشته، گفت: دولت با همه توان خود در این زمینه تلاش کرده و وزیر آموزش‌وپرورش نیز به‌رغم محدودیت‌های مالی دولت به ویژه در سال‌های ۹۳ و ۹۴ که قیمت نفت و فروش نفت کاهش داشته، تلاش بسیار خوبی کرده است.

انصاری تاکید کرد: امیدواریم مجلس محترم که مجلسی پرنشاط است در آستانه سال تحصیلی همراهی و کمک‌های لازم را داشته باشد تا وزیر محترم کارشان را ادامه دهند.

معاون حقوقی رئیس جمهور توضیح داد: سال پایانی دولت زمان مناسبی برای استیضاح وزیر نیست؛ هر چند که ما به نظر نمایندگان احترام می‌گذاریم، اما امیدواریم با جلساتی که برگزار شده و برگزار خواهد شد؛ این مشکل حل شود و شاهد تنش نباشیم.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا دولت از وزیر آموزش و پرورش تمام‌قد دفاع خواهد کرد، گفت: دولت از وزیر آموزش و پرورش همه حمایت خود را با درک واقعیت‌ها انجام خواهد داد.

او همچنین در ادامه ا ظهار امیدواری کرد که خیران کشور و افراد دارای توانایی مالی در زمینه مدرسه‌سازی، تجهیز مدارس و همچنین در دیگر امور خیر همچون ساخت بیمارستان تلاش کنند.

حجت الاسلام مجید انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر