کد خبر: 413196 A

سفیر ایران در ترکیه:

ایلنا: سفیر ایران در آنکارا با اشاره به دیدار روسای جمهور ایران و ترکیه از رفت و آمدهای منظم بین دو کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم طاهریان‌فرد با محمت گورمز رئیس سازمان دیانت و رییس بعثه حج ترکیه در بازگشت از حج دیدار و گفت‌وگو به کرد.

سفیر ایران در این ملاقات با تبریک ایام عید سعید قربان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت ترکیه قرار دارد و امیدواریم در سایه همکاری‌ها و مبادلات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی میان دو ملت و دولت بیش از پیش گسترش و تعمیق یابد.

طاهریان‌فرد با اشاره به دیدارهای اخیر میان روسای جمهور ایران و ترکیه و رفت و آمدهای منظمی که از پس از شکست کودتا تاکنون انجام شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران بدون معطلی، صریح و شفاف از دقایق نخست آغاز کودتا همانند گذشته در کنار دولت و ملت ترکیه قرار گرفت. 

سفیر ایران با اشاره به تحولات منطقه تاکید کرد: جهان اسلام امروز نیازمند توسعه، وحدت، همکاری و تفاهم است. 

محمت گورمز رئیس اداره دیانت و بعثه حج جمهوری ترکیه در این ملاقات با تشکر از تبریک عید قربان از سوی سفیر ایران و همراهان ایشان ابراز امیدواری کرد که روابط فی‌مابین دو کشور در کلیه زمینه‌های سیاسی فرهنگی و اقتصادی بیش از پیش گسترش و تعمیق یابد. 

رئیس اداره دیانت ترکیه با اشاره به تحولات کودتای نافرجام ترکیه ضمن تشکر از ملت و دولت ایران به سبب موضع‌گیری سریع در قبال کودتای نافرجام،از عملکرد برخی کشورها در قبال نحوه موضع گیری نسبت کودتا انتقاد کرد. 

در این ملاقات طرفین مقرر کردند با هدف توسعه روابط و همکاری‌های دوجانبه و چند چانبه در چارچوب شورای دینی، همکاری و هماهنگی‌ها میان بخش‌های مختلف فرهنگی، معنوی و مذهبی دو کشور ارتقا یابد. 

در این دیدار که در محل اداره دیانت انجام شد، جمعی از نمایندگان دفاتر اداری و دیپلمات‌های بخش‌های مختلف سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا سفیر جمهوری اسلامی ایران را همراهی کردند.

محمدابراهیم طاهریان فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر