کد خبر: 404491 A

معاون پارلمانی رئیس جمهوری در زنجان:

معاون پارلمانی رئیس جمهوری ، با بیان اینکه هم اکنون ایران در جامعه جهانی حضور فعال دارد و جامعه جهانی حق فعالیت انرژی هسته ای ایران را به رسمیت شناخته است، گفت: آب سنگین صادر می کنیم، کیک زرد خریداری می کنیم و در واقع موضوع فعالیت هسته ای ایران رسمیت پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسینعلی امیری، پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 'زنجان یک' و پروژه های برق منطقه ای زنجان ، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های رئیس جمهور حل موضوع هسته ای و در واقع گشودن یک فصل جدیدی در روابط بین الملل، حضور در جامعه جهانی و به سامان رساندن پرونده هسته‌ای ایران بود.

امیری ادامه داد: با تلاش‌های تیم مذاکره کننده، خوشبختانه با یک قطعنامه، سایه حقوقی قطعنامه‌های ظالمانه علیه کشور و ملت ایران صادر شده بود، رفع شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری یادآور شد: حتی کشورهایی هستند که با وجود اینکه مشمول فصل ۷ منشور شورای امنیت شدند به ویژه در ارتباط با فعالیت های هسته ای، تمامی تجهیزات و امکانات فنی آنها را ضبط و معدوم و از بین بردند اما کماکان سایه شمول فصل ۷ منشور بر سر آنها سنیگنی می کند.

وی، در بخشی از سخنان خود، تصریح کرد: با یک قطعنامه آثار حقوقی قطعنامه های ظالمانه قبلی صادره از سر کشومان برداشته شد که این امری منحصر و البته از عنایات خداوند متعال نسبت به این سرزمین است.

 اظهار کرد: از زمان به سامان رسیدن برنامه مشترک با ۵+ ۱ با جامعه جهانی در تجارت جهانی سهم خوبی پیدا کردیم و حضور شرکت های مختلف از اطراف دنیا و سفر هیات های متعدد اقتصادی از کشورهای جهان به کشورمان به طور کامل معنا دار است.

امیری ادامه داد: خوشبختانه شاهد شروع عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زنجان ۱ با همکاری یک شرکت از کشور چین هستیم که به طور قطع و با توجه به پیشینه ارائه شده همکاری ها در سطح بسیار بالا و با کیفیت خوبی انجام خواهد گرفت.

معاون پارلمانی ردیس جمهور اظهار کرد: از ۲۵ هزار مگاوات برق که مقرر شده در سال های ۹۵ و ۹۶ که جزء برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی است در کشور باید انجام بگیرد ، هشت درصد آن معادل ۲ هزار مگاوات مربوط به استان زنجان است.

امیری در پایان اضافه کرد: استان زنجان در برنامه های استراتژیک کشور به عنوان یکی از قطب های صنعت برق و الکترونیک و آی تی کشور تعریف شده و دولت هم برای انجام و تحقق این پروژه که جز برنامه های اقتصادی است از هر حیثت توجه جدی دارد.

حسینعلی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر