کد خبر: 404291 A

یک مقام نیروی دریایی آمریکا مدعی شد؛

ایلنا: یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ۴ قایق نظامی ایران در نزدیکی تنگه هرمز با سرعت زیاد به یک ناوشکن آمریکایی نزدیک شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسوشیتدپرس، یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که قایق‌های ایرانی با سرعت به این ناوشکن آمریکایی نزدیک شده‌اند.

این مقام دفاعی آمریکا همچنین گفت: ناوشکن ده عود به سمت قایق‌های ایران شلیک کرده و صدای سوت کشتی را در آورده اما قایق‌ها به صدای هشدارها تا زمانی که به ۳۰۰ یاردی ناوشکن آمریکایی نرسیدند، بی توجه بوده‌اند.

این مقام نظامی همچنین اظهار کرد: سرعت بالای حرکت به سوی ناوشکن آمریکایی، باعث ایجاد یک وضعیت خطرناک و ناامن شده که این اقدام می‌توانست منجر به افزایش درگیری‌ها از جمله اتخاذ تدابیر دفاعی بیشتر از سوی ناوشکن آمریکایی شود.

وی افزود: ایران به فعالیت‌های نظامی آمریکا در نزدیکی مرزهای آبی خود بدبین است.

این مقام پنتاگون که نخواست نامش فاش شود اظهار کرد: ناوشکن آمریکایی برای فاصله گرفتن از قایق‌های ایرانی مجبور به تغییر مسیر شده است.

این مقام آمریکایی همچنین گفت: این اقدام در صورت وجود روابط دیپماتیک میان ایران و آمریکا، می‌توانست منجر به اعتراض دیپلماتیک واشنگتن شود.

به گفته مقامات آمریکایی ناوشکن "یو اس اس نیتز" در آب‌های بین‌المللی در تنگه هرمز قرار داشته و مقامات آمریکایی مجاز به بحث در مورد این حادثه نبودند بنابراین بدون ذکر نام با رسانه‌ها صحبت کرده‌اند.

پنتاگون تنگه هرمز خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر