کد خبر: 395201 A

در دیدار با مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان مطرح شد؛

ایلنا: رییس ستاد کل نیروهای مسلح با مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه به واسطه مشترکات فراوان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در مورد مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه مناسبات دفاعی نظامی و گسترش و ارتقاء همکاری دو جانبه در بخش دفاعی و نظامی دو کشور خواستار اقدامات مشترک در مناطق مرزی دو کشور برای تامین امنیت بیشتر شد.

 باقری در این دیدار با اشاره به پدیده شوم تروریسم و افراطی‌گری در منطقه، بر لزوم مبارزه با عوامل ناامنی برای رفع معضلات تروریسم به عنوان یک تهدید در منطقه و جهان تاکید کرد.

وی با تشریح نقش برخی کشورهای مرتجع منطقه در تطمیع و تحریک اشرار برای ایجاد ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور خواستار همکاری عمیق‌تر دو کشور در مقابله با تروریسم و شرارت در مناطق مرزی فیمابین شد.

باقری هم‌چنین مواضع تاریخی و دوستانه کشور پاکستان در خصوص عدم همراهی در تحریم اقتصادی غرب علیه ایران، عدم همراهی با دشمنان انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی هشت ساله و هم‌چنین استقبال میلیونی مردم پاکستان در دیدار آیت الله خامنه‌ای (رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران) در کشور پاکستان در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی را ستود و بر افزایش روابط دوستانه و سطح همکاری‌های بین دو کشور برای برقراری صلح پایدار و ثبات در منطقه به لحاظ اهمیت بسیار بالای آن، تاکید کرد.

در این دیدار امیر سپهبد ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان با استقبال از توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و امنیتی میان دو کشور، بر لزوم گسترش همکاری‌ها و سرعت بخشیدن به آن و مبارزه همه جانبه با تروریسم و سایر مولفه‌های ناامنی در منطقه تاکید کرد.

ایران و پاکستان ناصر جنجوعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر