کد خبر: 395131 A

وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

ایلنا: وزیر کشور با تأکید بر اینکه تحویل ۷۵۰ پرونده به بانک‌ها در قالب اقتصاد مقاومتی فعالیت بسیار خوبی محسوب می‌شود، تبیین کرد: اقتصاد مقاومتی مسیر طولانی را در پیش دارد که گام نخست آن انجام پروژه‌های نیمه‌تمام است و رسیدن به نقطه روشن اقتصاد مقاومتی نیازمند گفتمان قالب و مشارکت مردمی است.

به گزارش ایلنا، عبد الرضا رحمانی فضلی در این نشست در پاسخ به سوالی در خصوص انتخابات ۹۶ گفت: در سال آینده سه انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات مجلس در چهار حوزه انتخابیه را پیش رو داریم که باید وزارت کشور برای هر حوزه مقدمات خاص آن را فراهم کند.

وی افزود: برای برگزاری انتخابات دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت و پنجم خرداد ماه به شورای نگهبان پیشنهاد شده و آمادگی کامل برای انجام این انتخابات را داریم ضمن آنکه به دلیل آنکه دوره ریاست جمهوری تا مردادماه به پایان می‌رسد در این زمینه دچار محدودیت هستیم که موضوع در دست پیگیری است.

وزیر کشور ادامه داد : برگزاری جلساتی برای آماده‌سازی فضای انتخاباتی با احزاب به عنوان بازیگران صحنه سیاسی و نشاط انتخاباتی در برنامه است.

وی عنوان کرد : عملکردی که احزاب و گروه‌های سیاسی و نیز مطبوعات و رسانه‌ها در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری داشتند نشان داد که به نوعی پختگی قابل قبول در عرصه سیاسی رسیده‌اند و رقابت سالمی را با رعایت قانون و اخلاق رقم زدند.

رحمانی فضلی در خصوص موضوع پدیده نیز افزود: با توجه به شرایط حسابرسی و بررسی‌های صورت گرفته شرکت پدیده امکان ورود به بورس را ندارد اما مقدمات ورود آن به فرابورس در دست انجام است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در بحث رسیدگی به وضعیت پدیده تا حدی که کار در حوزه ملی بود هماهنگی‌ها با دستگاه‌های مختلف در قالب دستور العمل ۱۶ بندی همه ابعاد آن تبیین و راهکارهای حل مسائل آن پیگیری شد.

رحمانی فضلی عنوان کرد : مبتنی بر تصمیم ملی در این حوزه، استاندار و دستگاه‌های مرتبط با موضوع، در استان اقدامات لازم را انجام داده و هیات مدیره آن انتخاب و قیمت‌گذاری سهام‌ها هم انجام شد و مسیر آماده است و باید گام‌های بعدی برداشته شود.

وی با بیان اینکه تاکنون چندین بار اعلام کرده‌ام و باز هم اطمینان می‌دهم از سرمایه‌های مردم در این حوزه صیانت می‌شود؛ تاکید کرد: تاکنون نیز تمام اقداماتی که برای حل مسائل این مجموعه از سوی دولت انجام شده؛ فقط برای مردم و حفظ سرمایه‌های خرد آنان بوده است.

وزیر کشور ادامه داد : مردم واقعا به دلیل عدم اطلاع کافی از اقدامات خلاف قانون این مجموعه دچار مشکل شدند و الان مشکل پدیده حل شده است.

رحمانی فضلی افزود : باز هم تلاش می‌شود هر مساله‌ای که در سطح ملی برای ورود به فرا بورس این شرکت و مانند آن باشد ، پیگیری گردد.

وزیر کشور در بحث اقدامات لازم برای مشهد ۲۰۱۷ بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در این سال هم گفت: این یک سال فرصت ارزشمندی است تا ظرفیت و توانمندی، امکانات و فرهنگ و معنویت حاکم بر شهر مشهد را به جهان معرفی کرده و همه ظرفیت‌های دنیای اسلام باید در این حوزه اختیار قرار گیرد.

وی گفت : در این حوزه باید توان ظرفیت گردشگری این خطه را تقویت کرد و با برگزاری همایش‌ها، مراسم و خلاقیت‌ها از این فرصت مغتنم بهره مناسب را برد.

وی در ادامه افزود : استاندار و مسئولان استان هم اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده‌اند و برنامه‌ها و مقدمات کار بر مبنای کار کارشناسی فراهم شده است.

رحمانی فضلی افزود : رئیس جمهور هم با استقبال از این امر تاکید دارد این کار با قدرت و دقت پیگیری شود تا عملکرد قابل قبولی در این حوزه در نهایت ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه باید این کار با مشارکت واقعی مردم انجام شود ، اظهار کرد : وزارت کشور و استانداری بسترساز است و باید این فضا و فرصت برای فعالیت مردم فراهم شود.

وی درزمینه وضعیت منابع آب گفت: موضوع آبهای مرزی از جمله برنامه‌هایی است که در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و افغانستان مطرح می‌کنیم وامیدواریم به توافق‌هایی رسیده که به نوعی این مساله حل شود.

وزیر کشور با بیان اینکه مباحث و موضوعاتی مانند آسیب‌های اجتماعی و حاشیه شهر تنها یک متولی ندارد، تصریح کرد: این موضوعات بین بخشی بوده و باید از ظرفیت‌ همه دستگاه‌ها استفاده کند.

 

سفر وزیر کشور به خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر