کد خبر: 395075 A

سخنگوی کاخ سفید:

ایلنا: سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که پیشرفت‌هایی برای منع گسترش سلاح‌های اتمی داشتیم که در توافق بین‌المللی با ایران روشن بود.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری اخیر خود در پاسخ به سوالی درخصوص فشار برخی نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان به اوباما برای انجام اقداماتی در خصوص جلوگیری از گسترش سلاح اتمی پیش از ترک کاخ سفید و اتخاذ سیاست عدم استفاده نخست از سلاح‌های اتمی گفت: اوباما اقداماتی برای مقابله با گسترش سلاح و به عنوان اولویت نخست عدم گسترش سلاح اتمی انجام داده است.

او گفت: اوباما چندین بار در نشست‌های متعدد شورای امنیت بر اهمیت برداشتن گام‌های موثر در جلوگیری از گسترش سلاح اتمی تاکید داشته؛ بنابراین اولویت نخست سیاست خارجی رییس‌جمهور بوده است.

ارنست تاکید کرد: خبر جدید از سیاست‌ها و اقدامات جدید دولت در این رابطه ندارم. عقیده رییس‌جمهور این است که همه ما از انبارهای اتمی برخی دشمنانمان آگاهیم و می‌دانیم این امر جهان را خطرناک خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا پایان دوره این دولت برای جلوگیری از تجهیرات یا مواد هسته‌ای که اجازه توسعه ظرفیت‌های هسته‌ای را می‌دهد اقدام کنیم.

جاش ارنست تاکید کرد: پیشرفت‌هایی برای منع گسترش  سلاح‌های اتمی داشتیم که در توافق بین‌المللی با ایران روشن بود.

سخنگوی کاخ سفید جاش ارنست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر