کد خبر: 392844 A

وزیر کشور:

ایلنا: وزیر کشور تاکید کرد: ما نباید با تضعیف دولت مردم را ناامید کنیم. سرمایه اصلی ما اعتماد است و نباید اجازه این کار را بدهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست فصلی خانه احزاب گفت: سال آینده انتخابات مهمی در کشور برگزار خواهد شد و حتی اگر یک شهر هم انتخابات مجلس داشته باشد، باید تمام فرآیند طی شود.

وی با اشاره به انتخابات سال آینده اظهار داشت: سال آینده، انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار می‌شود که در روستاها هم رقابت نزدیک دارند و در مقابل در انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود کخ محوریت با تهران است.

وزیر کشور در ادامه به تحولات منطقه و به خصوص ترکیه اشاره کرد و‌ تصریح کرد: حتی کشوری که مدعی رهبری منطقه بود در یک شب دچار تحولات شد که برای خود آنها هم این مسئله غیرقابل پیش‌بینی بود.

کشف یک تونل حفر شده توسط تروریست‌ها

رحمانی فضلی از کشف یک تونل حفر‌شده توسط تروریست‌ها برای منفجر کردن یک مکان نامی خبر داد و خاطرنشان کرد: دو شب قبل تونلی به عمق بیست متر و به طول چهل متر کشف شد و بیست متر مانده بود که به زیر یکی از نهادهای ایرانی برسند و آنجا را منفجر کنند که خوشبختانه کشف شد.

وی با یادآوری رفع تحریم‌ها به وسیله برجام ابراز داشت: ما در منطقه موضع واضحی داریم و دو تحریم بزرگ فروش نفت و مبادلات مالی رفع شدند. امروز صادرات نفت ما از دو میلیون و سیصد و پنجاه هزار بشکه گذشت. زمانی که در دیوان محاسبات بودم شاهد بودم که چه مجوزهایی داده می‌شد که زمینه‌ساز تخلف بود اما امروز خبری از این مجوزها نیست.

امروز انزوای سیاسی نداریم

رئیس شورای امنیت کشور تاکید کرد: منزوی‌سازی ایران طرحی شکست‌خورده است و امروز انزوای سیاسی نداریم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ساخت سلاح هسته‌ای به عنوان محور ایران‌هراسی مطرح شده بود، یادآور شد: امیدوارم این دستاوردها را ببینید. اگر نمی‌توان از بعضی دستاوردها بهره برد مقصر دولت نیست.

 هر اقدامی که شر اشرار را از ایران کم کند باید انجام شود

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ایران کم نشده است اما آنها مجبورند به خاطر قدرت ایران از مواضع خود کوتاه بیاید، عنوان کرد: هر اقدامی که شر اشرار را از ایران کم کند باید انجام شود. 

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ما نباید با تضعیف دولت مردم را ناامید کنیم، بیان کرد: سرمایه اصلی ما اعتماد است و نباید اجازه این کار را بدهیم. دولت عقل کامل نیست و برای همین رهبری و مجلس و مطبوعات هستند تا از دولت انتقاد کنند. 

رحمانی فصلی از امنیت ایران به عنوان یک شاخص مهم یاد کرد و گفت: در شرق کشور باید امنیت آن کشورها را تامین کنیم. ما چهارده مرکز در کشورهای شرقی ساخته‌ایم اما بدانیم فقر عمومی در امنیت عمومی تاثیرگذار است و با اسلحه نمی‌توان امنیت را برقرار کرد و باید به معیشت مردم توجه شود.

با جان و دل اقتصاد مقاومتی را پذیرفته‌ایم

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: شش ماه بعد از پایان تحریم‌ها تورم یک رقمی شده است اما این توفیق دولت و‌ مجلس و ‌تحمل مردم بوده و مقاومت ایران در این سال‌ها نیز کمک دولت بوده است. در حوزه سرمایه‌گذاری و ‌رونق اقتصادی نیز به رشد مثبت رسیدیم.

وزیر کشور با یادآوری تورم دویست و پنجاه درصدی ونزوئلا تصریح کرد: ما سعی کردیم در این شرایط از رکود عبور کنیم اما به هر حال مشکلات هست. البته همه ما با جان و دل اقتصاد مقاومتی را پذیرفته‌ایم.

منعی برای فعالیت قانونی هیچ حزبی وجود ندارد

رحمانی فضلی با بیان اینکه در سه سال گذشته هیچ منعی برای فعالیت قانونی برای هیچ حزیی نبوده است، خاطرنشان کرد: شرایط مطلوب نیست و مشکلاتی هنوز هست اما از نظر من به عنوان وزیر کشور، وضعیت احزاب مطلوب است اما قوانین نیاز به اصلاح دارند و باید در راستای اصلاح آنها تلاش کنیم.

وی ادامه داد: به عنوان وزیر کشور مثل هر فردی با ده‌ها پرونده سر و کار دارم که با آبروی افراد سروکار دارد ولی ‌نمی‌شود زیر میزی این پرونده‌ها را به کسی بدهیم و باید فضای مجازی را کنترل کنیم.

وزیر کشور یادآور شد: بانک‌های ما زیر نظارت ده‌ها نهاد هستند و باید این نهادها تقویت شوند اما درست نیست به رئیس بانک، ‌دزد بگوییم. همین بانک‌ها هستند که سرمایه خارجی را تضمین می‌کنند. مدیران بانک‌ها مجاهدین عرصه اقتصادی هستند در دنیایی که لحظه به لحظه مولفه‌های دنیای مدرن تغییر می‌کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر