کد خبر: 384322 A

دراطلاعیه‌ای مطرح شد؛

ایلنا: شــورای هماهـنگی تبـلیـغات اســلامـی در آستانهٔ یوم‌الله هفتم تیر و فرارسیدن سـی و پـنـجـمیــن سالگرد فاجعهٔ تروریستی هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰و انفجار دفتر مرکزی حزب سابق جمهوری اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای، از عموم مردم برای شرکت دراین مراسم دعوت کرد.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آمده است: آری از میان اوراق تاریخ، با دیگر قتلگاه کربلای ایران، متجلی گشت و سرچشمه به بزرگی و عظمت داغ کربلای حسینی قد کشید. آن شب سیاه و تاریک در ظلمتکدهٔ شب، آبستن حادثه‌ای دلخراش و خونین بود که تا سالیان سال، داغ گرانش بر دل شقایق‌های عاشق سنگینی می‌کند.

آری؛ آن شب، انفجار، بغض کینه و عداوت دشمنان کوردل نظام اسلامی بود و انتشار مظلومیت تنیده شده در حقانیت شهید مظلوم بهشتی و یاران صدیق و باوفایش در آسمانِ نیلگون ایران اسلامی، رنگ شهادت گرفت و هیچ فریاد رسایی به عظمت آن انفجار مهیب و دلخراش نمی‌توانست مظلومیت سید شهدای انقلاب اسلامی و جریان اصیل خط سرخ انقلاب را همانند موجی عظیم و خروشان در سراسر گیتی و پهنه پهناور عالم، منتشر کرده و «نقابِ نفاق» و تزویر و التقاط را از چهرهٔ کریه‌المنظر منافقین کوردل و مزدوران ترسوی اجیر شدۀ امریکا بر دارد و التقاطیون کژاندیش را رسوای همیشه تاریخ و ابدیت نمایند و پرده از چهره امریکای‌ام الفساد قرن و جنایت‌های متعدد و گستردۀ او بردارد.

واقعه هفتم تیر؛ سند مظلومیت و حقانیت ایران اسلامی با خون پاک و مطهر شهید بهشتی، آن قافله‌سالار و سید شهیدان انقلاب اسلامی و هفتاد و دو تن از یاران باوفایش امضاء و خط انقلاب، با خون سرخ آن شهیدان والامقام آبیاری شد و نهال تازه نوپای انقلاب اسلامی بارور و تنومند گشت.

در پایان این اطلاعیه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن ادای احترام به روح پرفتوح شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه شهدای فاجعه هفتم تیرو گرامیداشت نام، یاد و خاطره و پیام آن عزیزان، از عموم ملت شهیدپرور ایران بار دیگر دعوت می‌کند تا به منظور تجلیل از مقام بلند مرتبه و رفیع آنان، در ویژه مراسم و آئین‌های بزرگداشت که، در سراسر کشور و به صورت ویژه در تهران (در مشهد و مقتل شهیدان) برگزار می‌شود حضوری پرشور و انقلابی یابند.

این ویژه مراسم در تهران به مدت دو روز، یـک شـــنبــه شـــشــم و دو شـــنبـه ۷ تیر ماه، از ساعت (۱۷: ۳۰ الی ۱۹: ۳۰) با سخنرانی یکی از مقامات مسئول و بیان خاطرات آن فاجعه از زبان شاهدان عینی، جانبازان زنده و خانواده شهدای هفتم تیر و نیز سایر برنامه‌های - فرهنگی هنری، انتشاراتی وبرپایی موزۀ آثار شهدا در مقتل شهیدان واقع در (می‌دان بهارستان تهران، خیابان شهید مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچۀ شهید صیرفی‌پور، ساختمان یادمان شهدای هفتم‌تیر) و با حضور مقامات کشوری، لشکری و شخصیت‌های سیاسی، فکری، فرهنگی، خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران انقلاب اسلامی و عموم مردم عزیز و شریف ایران اسلامیبرگزار خواهدشد.

در ضمن؛ سخنران اولین روز مراسم (یـک شـــنبــه شـــشــم تیر ماه) دکتر «محمد جواد لاریجانی»، معاون بین الملل و رئیس کمیتۀ حقوق بشر قوۀ قضائیه و دومین روز مراسم (دو شـــنبـه ۷ تیر ماه) استاد دکتر «حشمت الله قنبری»، پژوهشگر و استاد دا نشگاه است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر