کد خبر: 384185 A

طی پیامی صورت گرفت؛

ایلنا: محمدرضا تابش در پیامی با تسلیت شهادت سه نفر از محیط‌بانان استان‌های هرمزگان و فارس، خواستار پیگیری و تسریع در مجازات عاملان این جنایت شد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پی شهادت سه نفر از محیط‌بانان هرمزگان و فارس طی دو روز گذشته، طی مذاکره تلفنی با رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن اطلاع از روند اقدامات انجام گرفته و گفت‌وگو پیرامون پیگیری‌های لازم بعدی، از آمادگی مجلس برای ورود به موضوع خبر داد.

وی خواستار تسریع قوه قضاییه برای رسیدگی و مجازات مجرمان دستگیر شده شد.

تابش این ضایعه را به خانواده داغدار آنان و خانواده بزرگ محیط زیست کشور تسلیت گفت.

وی همچنین در این زمینه با صدور پیامی با تسلیت شهادت سه نفر از محیط بانان استان‌های هرمزگان و فارس طی دو روز گذشته خواستار پیگیری و تسریع در مجازات عاملان این جنایت شد.

در پیام رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس آمده است:

شهادت سه نفر از محیط‌بانان منطقه حفاظت شده و پارک ملی گنو و بمو در استانهای هرمزگان و فارس در ایامی که متبرک به یاد و نام اولین شهید مظلوم تاریخ؛ حضرت علی (ع) است را به ملت شریف ایران، خانواده‌های داغدیده و محیط بانان شریف و از جان گذشته، تسلیت عرض می‌نمایم.

فاجعه آنچنان تلخ و تاسف بار است که قلب همه مردم و دوستداران طبیعت را جریحه دار نمود و بار دیگر مظلومیت سبزپوشان حافظ طبیعت که در ستیز با کژاندیشان و جنایتکاران متجاوز به زمین و عناصر موجود در آنکه نعمت‌هایی از خداوند هستند و حیات بخش و امنیت آفرین برای انسان، جلوه‌گر می‌سازد و نشان داد که موضوع تجهیز آن‌ها به وسایل مدرن و حمایت‌های قانونی از این ضابطان قضایی، محرز و ضروری است. امیدوارم دولت محترم اعتبار لازم برای این امر مهم را پیش بینی نماید و مجلس شورای اسلامی نیز در راستای اصلاح و تصویب قوانین مورد نیاز در این خصوص، جد و جهد بیشتری از خود نشان دهد.

با تقدیر از نیروهای انتظامی و امنیتی که توانستند مجرمان و مسببان این عمل جنایتکارانه را به سرعت بازداشت نمایند؛ از قوه قضائیه درخواست دارم تا محاکمه عاملان این جنایت در اسرع وقت انجام، تا هیچکس جرات تعدی به حافظان طبیعت را نداشته باشد.

محمدرضا تابش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر