کد خبر: 383462 A

جانشین قرارگاه خاتم الانبیا خبر داد؛

ایلنا: جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء اولین مولفه در توانمندی ملت را توان دفاعی عنوان کرد و گفت: ما توانستیم در شرایط تحریم که همه درهای دنیا به روی ما بسته بود دفاع مقاومتی و بازدارندگی مقاومتی را تجربه کنیم که این شرایط با مدیریت شخص آقا و مردان بزرگی که خاموش هستند، انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار آبنوش معاون هماهنگ‌کننده و جانشین قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در همایش مدیران جهادی اقتصاد مقاومتی کشور که امروز در دانشکده علوم اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: در این زمان که رژیم صهیونیستی مظهر حقوق بشر و رژیم کودک‌کش آل سعود به عنوان مظهر حقوق بشر مطرح می‌شود و مسئولیت می‌گیرد، بیان حضرت آقا برای آنهایی که گوششان را بسته‌اند و می‌خواهند ژست روشنفکری بگیرند و بگویند جامعه نوین است و باید با استدلال و حرف سخن گفت، روشن و واضح است که اگر قدرت نداشته باشیم، زور می‌شنویم.

وی افزود: وقتی مظهر حقوق بشر این باشد، ملتی که قدرت نداشته باشد یا باید اسیر و تسلیم شود یا زور می‌شنود و سیلی می‌خورد. در حال حاضر شاهد هستیم ملت ضعیفی مثل مردم یمن که می‌گویند ما می‌خواهیم خودمان باشیم در جلوی رسانه‌ها قلع و قمع می‌شوند و این در حالی است که همه مدعیان انسانیت و پیشرفت علم سکوت کرده‌اند.

جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء اولین مولفه در توانمندی ملت را توان دفاعی عنوان کرد و گفت: ما توانستیم در شرایط تحریم که همه درهای دنیا به روی ما بسته بود دفاع مقاومتی و بازدارندگی مقاومتی را تجربه کنیم که این شرایط با مدیریت شخص آقا و مردان بزرگی که خاموش هستند، انجام شد.

سردار آبنوش اضافه کرد: این شرایط باعث شده که دشمنان نتوانند به چشم طمع و جنگ به ما نگاه کنند و ما توانستیم مقاومت دفاعی را بدون نیاز به دشمن و با نگاه مقاومتی اجرایی و عملیاتی کنیم. ما هرگز قصد تجاوز به ملتی را نداشتیم و تاریخ ۲-۳هزار ساله ایران این را گواهی می‌دهد که ایران قصد تجاوز به کشوری را نداشته اما تجاوز را هم هیچ‌گاه نمی‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شرایطی هستیم که دشمن قدرت تجاوز و حمله به ایران را ندارد، عنوان کرد: این را برای آنهایی می‌گویم که بحث اقتصاد مقاومتی را باور نکرده‌اند و هنوز غرق در الفاظ هستند و بر این باورند که باید از اجنبی کمک بگیریم. ما در بحث دفاعی بدون نیاز به دشمن به این مرحله رسیده‌ایم.

جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء دومین مولفه توانمندی برای یک ملت را علم اعلام کرد و افزود: شهریور گذشته بود که در یک جلسه خصوصی دانشگاهی نماینده ژاپن در سازمان ملل گفت آقایان آمریکا، ما ۶۰ سال است که برای شما اعتمادسازی می‌کنیم اما تا کجا این اعتمادسازی باید ادامه یابد تا ایران به تاسی از ما اعتمادسازی کنند. پس از گفتن این جمله از سوی نماینده ژاپن دستور عزل او را دادند و ژاپن نماینده‌اش را عزل کرد.

وی به شرایط تحریم در دو سال گذشته و توانمندی ایران در حوزه تولید داخل اشاره کرد و گفت: دو سال قبل ما در بخش پاک‌کننده‌ها و شوینده‌ها دچار مشکل شدیم این در حالی بود که ما ۹۷-۹۸ درصد تولید مواد پاک‌کننده را خودمان تولید می‌کردیم و تنها ۷-۸ درصد را وارد می‌کردیم و در آن زمان دشمن با برنامه ورود این مواد را ممنوع کرد تا ما با بحران روبرو شویم این در حالی است که در آن زمان قالب مردم و مسئولان متوجه این موضوع نشدند و زمانی که این شرایط به گوش رهبر رسید ایشان مدیریت کردند و ظرف ۴۰ روز تولید این مواد توسط دانشمندان داخلی ما به صددرصد خودکفایی رسید و ما این بحران را گذراندیم و دشمن همچنان مات مانده است. آن دانشمندی که متاسفانه دشمن متوجه شد و اسمش را در لیست ترور ثبت کرد در آن زمان به ما گفت که رهبری به من زنگ زدند و از من خواستند که این کار انجام و مدیریت شود.

سردار آبنوش با بیان این مطلب که در بحث هواوفضا، ماهواره امروز آخر علم است ولی ماهواره‌بر مهم‌تر از ماهواره به شمار می‌رود، گفت: زمان پرتاب اولین ماهواره آن بازی را سر ما در آوردند اما توانستیم مدتی بعد ماهواره‌بر بسازیم و جزو ۵ کشور دنیا شدیم. استعدادهای دانشمندان و اساتید متعهد و متخصص ما کاری کرده که دیگر نیازی به کشوری نداریم و از عهده خودمان برمی‌آییم.

جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء مولفه سوم توانمندی ملت را اقتصاد مطرح کرد و گفت: این عرصه مردان خاص خودش را می‌خواهد و با حرف نمی‌شود کاری را به پیش برد. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء مصداق اقتصاد مقاومتی است. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار کار‌شناس و مهندس اعتقادی و متعهد از گرایش‌های مختلف در قرارگاه داریم که مشغول انجام کار هستند.

وی ادامه داد: کشور ما نیازمند حدود ۴۰ میلیارد مترمکعب است که بیش از نصفی از آن توسط قرارگاه مهارشده و در این رابطه دستاوردهای جدیدی در حوزه مدیریت آب داریم. در بحث نفت و گاز نیز رئیس جمهور چند ماه گذشته فاز ۱۶ پارس جنوبی را افتتاح کرد و عده‌ای باور نمی‌کردند که بتوانیم از عمق ۴ کیلومتری دریا گاز استخراج کنیم و پالایشگاه بسازیم و این امروز برای ما یک بستر روشن است. این در حالی است که عده‌ای از دوستان غافل می‌گفتند که نمی‌شود.

سردار آبنوش با بیان اینکه به زودی ستاره‌های خلیج فارس (اولین و بزرگ‌ترین پالایشگاه در خاورمیانه) افتتاح می‌شود، گفت: این پالایشگاه صددرصد توسط دانشمندان خودمان ایجاد شده است. قرارگاه خاتم‌الانبیا ثابت کرده فراجناحی عمل می‌کند و پاسدار و مدافع انقلاب است.

جانشین فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پایان گفت: برای سال جاری مجوز بیش از ۵۰ پروژه از جهانگیری معاون رئیس جمهور گرفته شده است.

قرارگاه خاتم الانبیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر