کد خبر: 383176 A

دادستان کل کشور:

ایلنا: دادستان کل کشور گفت: موضوع فیشهای حقوقی این روز‌ها به ابزاری برای برخوردهای جناحی تبدیل شده است، از رئیس جمهوری توقع داریم همانگونه که گفته افرادی که مستندات دریافت‌های میلیونی آن‌ها وجود دارد، عزل شوند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری امروز در حاشیه همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر یک مسئله فرا قوه‌ای است و همه دستگاه‌ها باید درا ین رابطه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

او افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر نیازمند همکاری جدی مردم است واگر عزم ملی و دولتی درکنار هم وجود داشته باشد می‌توانیم در این عرصه موفق باشیم اما اگر صرفا بخواهیم به شعار‌ها اکتفا کنیم و همکاری لازم نباشد قطعا درعرصه مبارزه با مواد مخدر موفق نیستیم.

دادستان کل کشور گفت: مبارزه با مواد مخدر دارای مولفه‌های مختلفی است و ستاد مبارزه با مواد مخدر یکی از دستگاه‌های مسئول در این زمینه است که با محوریت رئیس جمهور وظایف خود را انجام می‌دهد، در دادستانی کل نیز پس از تاکیدات رهبر انقلاب که از دستگاه‌ها خواست تا با آسیب‌ها مقابله کنند مبارزه با مواد را در اولویت قرار دادیم و امیدواریم با همکاری بخشهای مختلف گامهای موثری برداشته و در آبان ماه گزارش آن را به رهبر ا نقلاب ارائه کنیم.

حجت الاسلام منتظری در خصوص برخورد با دانه درشتهای مواد مخدر مطرح کرد: دانه درشت‌ها به لحاظ اینکه لایه‌های مختلفی را برای خود ایجاد کرده‌اند دسترسی به آن‌ها و عناصر اصلی بسیار مشکل ا ست مگر آنکه عزم بین المللی وجود داشته باشد و کشور‌ها بتوانند با همکاری یکدیگر عناصر اصلی را معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

وی ادامه داد: مبارزه اصلی با مواد مخدر ا گر بخواهد کارساز باشد بدین صورت است که به عناصر اصلی و پشت پرده دسترسی پیدا کرده وآنهنا مجازات شوند.

دادستان کل کشور در خصوص حکم اعدام قاچاقچیان گفت: تا قانون اصلاح نشده تابع آن هستیم و چنانچه نیاز به اصلاح باشد که ظاهرا چنین است قانون باید اصلاح شود و این موضوع در دستور کار بوده و به طور جدی دنبال می‌شود و از بخشهای مختلف می‌خواهیم تا پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند تا در آبان ماه چارچوبهای اصلی اصلاح قانون را به رهبری ارائه کنیم.

وی در خصوص انتشار فیشهای حقوقی گفت: متاسفانه این فیش‌ها امروز به ابزاری برای برخوردهای جناحی تبدیل شده است و دولت و قوه قضائیه باید به صورت جدی با آن برخورد کنند. از سوی دیگر از رئیس جمهور این انتظار وجود دارد که همانگونه که وعده داده است با مدیران اینچنینی برخوردشود، حتی رئیس جمهورگفت که این افراد باید عزل شوند و ما انتظار داریم چند نفر از مدیرانی که مستندات علیه آن‌ها وجود دارد عزل شوند.

حجت الاسلام منتظری مطرح کرد: نکته دوم این است که این مسئله را سیاسی و جناحی نکنند به گونه‌ای که یک جناح فیشهای حقوقی یک جناح دیگر را علم کرده و آن را بکوبد، این کار اخلاقی نیست.

وی گفت: مقامات عالی نظام از جمله رئیس جمهوری، رئیس دستگاه قضا و مجلس همه در جهت حل این مسئله هستند که ان‌شاءالله دیگر شاهد این تبعیض‌های ناروا نباشیم.

محمدجعفر منتظری فیش‌های حقوقی ده‌ها میلیونی فیش حقوقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر