کد خبر: 379645 A

فدریکا موگرینی:

ایلنا: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه همکاری‌های چین و اتحادیه اروپا را در راستای صلح و ثبات منطقه ضروری خواند

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مشترک خبری با «یانگ جیه‌چی» مشاور دولت و وزیر امور خارجه سابق چین با موضوع همکاری‌های چین و اتحادیه اروپا در خصوص مسائل و چالش‌های منطقه‌ای و جهانی شرکت کرد.

فدریکا موگرینی در نشست سالانه «گفت‌وگوی استراتژیک» که با حضور مشاور دولتی چین و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد،  ضمن تاکید بر ادامه همکاری‌های اتحادیه اروپا و چین در راستای روح مشترک همکاری و احترام متقابل در دوره‌ای که چالش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای روز به‌روز در حال گسترش‌اند، خاطرنشان کرد: افزایش همکاری‌ها بین اتحادیه اروپا و چین در خاورمیانه برای امنیت و ثبات جهان امری ضروری است.

او تاکید کرد: همکاری نزدیک چین با اتحادیه اروپا در مساله توافق هسته‌ای ایران در منطقه خاورمیانه موجب ایجاد فعالیت مثبت در منطقه خواهد شد. 

موگرینی به به لزوم همکاری اتحادیه اروپا و چین در سوریه، عراق، لیبی و خاورمیانه در فرآیند ایجاد صلح اشاره کرد و از چین برای شرکت در کنفرانس صلح افغانستان که قرار است ماه اکتبر در بروکسل برگزار شود، دعوت به عمل آورد.

فدریکا موگرینی یانگ جیه چی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر