کد خبر: 379500 A

معاون وزیر امور خارجه روسیه در دیدار رحیم‌پور اعلام کرد:

ایلنا: در دیدار معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت خارجه با معاون منطقه‌ای وزارت خارجه روسیه، همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، ابراهیم رحیم‌پور افزایش تبادل هیات‌های عالی‌رتبه بین دو کشور طی چند ماه گذشته و توافقات به عمل آمده را قابل توجه توصیف کرد و برنامه‌های در دستورکار طرفین به منظور تقویت مناسبات در ابعاد مختلف را تشریح کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دیدار سران جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان در باکو، این نشست را در جهت افزایش همکاری‌های و تقویت صلح و ثبات منطقه خواهد بود.

معاون وزیر خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از رایزنی‌های اقتصادی بین ایران و روسیه و اسناد امضاء شده به ویژه موافقتنامه گمرکی و ایجاد کریدور سبز برای تسهیل تبادل تجارت دوجانبه، از تقویت مناسبات اقتصادی با روسیه استقبال کرد.

ایگور مورگولوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز روابط دو کشور را رو به جلو و امیدوار کننده توصیف کرد و با اشاره به توافقات سیاسی و اقتصادی که طی ماه‌های گذشته به دست آمده است، نسبت به ارتقای همه‌جانبه مناسبات دوجانبه ابراز خوشبینی کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت صریح این کشور از عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، ابراز امیدواری کرد این موضوع در نشست آتی این سازمان در مرداد ماه سال جاری در تاشکند مطرح شود.

ابراهیم رحیم‌پور ایگور مورگولوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر