کد خبر: 373310 A

در بیانیه‌ای؛

ایلنا: روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است:

خرمشهر، حدیث مقاومت و جانبازی دلیرمردان، نماد شجاعت و سند افتخار ملتی است که برای دفاع از آبرو و ناموس خود، از جوانان برومند خویش گذشت تا بر دروازه خونین شهر تا همیشه تاریخ، نغمه فتح و ظفر بخواند.

خرمشهر، برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است. این شهر، تاریخ مجسم و نمونه عینی صلابت و استواری جوانان جان برکفی است که صادقانه و گمنام به استقبال شهادت رفتند. حکایت به معراج رفتگانی است که با خون، وضوی عشق گرفتند و ققنوس وار در آتش عشق دفاع از میهن اسلامی سوختند تا ذره ای از خاک پاک میهن را به دشمن ندهند.

در ادامه این بیانیه آمده است:

تاریخ پرفراز و نشیب خرمشهر سرشار از حماسه های غرور آفرین و مقاومت دلیرمردانی است که با شور و شوقی وصف‌ناپذیر، ماندگارترین لحظه‌های تاریخ را به نام خود و ایران در برگ‌های زرین تاریخ ثبت کردند تا آنجا که امام راحل فرمودند «فتح خرمشهر، فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های انسانی است.»

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود آورده است:

سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرت الهی و یکی از مهم ترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد. در این روز، شهر مقاوم خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن بعثی در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه)، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع خرمشهر به اهتزاز در آمد.

ارتش در ادامه بیانیه خود آورده است: مقاومت مردم خرمشهر به همراه غیورمردی دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در پناه وحدت و همدلی نیروهای مسلح، حماسه ای به یاد ماندنی در دل تاریخ بر جای گذاشت که در آن رزمندگان اسلام با سلاح عزم، ایمان و عشق و علاقه به میهن اسلامی؛ نوای ملکوتی «خرمشهر را خدا آزاد کرد» پیر و مراد دلهایشان حضرت امام خمینی(ره) را به عنوان سندی از مدد الهی دریافت کردند.

از این رو، سوم خرداد و فتح خرمشهر، آئینه گویایی از تاریخ دفاع مقدس، جهاد آگاهانه و شجاعت امت خداجوی ایران اسلامی است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان بیانیه خود، ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای گرانقدر تاریخ سراسر افتخار انقلاب و دفاع مقدس و درود به ارواح مطهر شهدای عملیات آزاد سازی خرمشهر، بار دیگر بر آمادگی خود در حراست از نظام، کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی، تحت رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) تأکید کرد.

آزادسازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر