کد خبر: 373216 A

سخنگوی دولت:

ایلنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: از زمان امضای برجام تاکنون سه میلیارد و ۴۸۱ میلیون دلار در ۴۱ طرح کشور سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در نخستین نشست شورای برنامه‌ریزی استان‌های منطقه یک کشور در ساری افزود: این میزان سرمایه گذاری به دنبال سفر روسای جمهوری ۹ کشور به ایران پس از برجام انجام شده است.

معاون رییس جمهوری گفت: اسامی طرح ها و میزان سرمایه گذاری موجود و قابل ارائه است.

او با اظهار اینکه برجام سنگ بزرگی را از پیش پای اقتصاد برداشت، تاکید کرد: برجام با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی مردم از دولت به موفقیت رسید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: آنچه در اقتصاد مقاومتی برای بهبود کسب و کار و رونق اقتصادی مطرح است، با برداشت تحریم امکانپذیر شده است.

او برقرار و روان شدن رابط بین المللی را یکی از دستاوردهای برجام برشمرد و افزود : با این رویداد مهم ۹ رئیس جمهوری به ایران سفر کردند و در چند روز آینده نیز نخست وزیر هند هم به ایران می آید و اینها از برکات برجام است، البته برخی به دنبال زیر سوال بردن کارکردهای بزرگ برجام هستند، در حالی که برجام مربوط به دولت نیست و این دستاورد نظام است و ما نیز مدعی موفقیت ۱۰۰ درصدی برجام نبوده ایم.

او افزود : برخی می‌خواهند این موفقیت دولت و نظام را با هر روشی زیر سوال ببرند و برای شکست آن هم روز و ساعت می‌شمارند.

اقتصاد مقاومتی دلار سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه گذاری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر