کد خبر: 373169 A

ایلنا: آیت‌الله مکارم‌شیرازی پس از یادآوری ۱۰ نکته به رئیس‌جمهور، مدارک مستندی را در اختیار روحانی قرار داد تا دستور بررسی اکید آن را صادر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید روز جمعه در دیدار با رئیس‌جمهور اظهار کرد: شما مرد موفقی هستید و بحمدالله خدمات شایسته‌ای کردید ولی می‌دانیم حجم مشکلات زیاد است و به یقین یک شبه حل نمی‌شود.

وی افزد: مردم در نامه‌ها و ملاقات‌های خود با ما نگرانی‌هایی دارند که من میل دارم ۱۰ مورد آن را برای جنابعالی منعکس کنم تا ان‌شاءالله روی آن تأکید بیشتری داشته باشید.

نخست در مورد واحدهای تولیدی است که متأسفانه هنوز بسیاری از آنها راه نیفتاده و می‌دانیم بدون تکیه بر تولید داخلی اقتصاد مقاومتی صورت نمی‌گیرد و اصولا کل مسائل اقتصادی زیر سؤال می‌رود.

دیگر اینکه باید بازرسی‌ها جامع‌تر و گسترده‌تر باشد تا تخلفاتی مانند آنچه در بیمه صورت گرفت که همه را متحیر ساخت صورت نگیرد و افرادی ده‌ها میلیون تومان در ماه حقوق بگیرند در حالی که بیمه بدهی خود را به پزشکان و بیمارستان‌ها نپرداخته باشد.

وی اشاره به واردات بی رویه کرد که تولیدکنندگان از آن ناراحت‌اند و معتقدند تا جلوی این کار گرفته نشود تولید داخلی جان نخواهد گرفت.

این مرجع تقلید اشاره به تعداد زیاد بیکاران مخصوصا جوانان بیکار کرد و گفت: مردم از آن نگرانند چرا که بیکاری سرچشمه انواع ناهنجاری‌های اجتماعی است. لازم است توصیه کنید مسئولین تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: از طرف دیگر مردم شاکی هستند که متأسفانه جناح‌ها همچنان جناحی فکر می‌کنند و ای بسا منافع جناح خود را بر منافع کشور و مردم مقدم می‌دارند، سزاوار است جنابعالی توصیه مؤکدی به همه آنها کنید که تنها به منافع مردم و نظام بیندیشند. دیگر این که می‌دانیم آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهدات خود را عمل نکرده‌اند باید مرتبا از آنها مطالبه کرد که اگر طلبکاری نکنیم بدهکار خواهیم شد.

وی ادامه داد: دیگر این که عده‌ای از مردم از پاره‌ای از مالیات‌هایی که عادلانه نیست مانند بخش‌هایی از مالیات بر ارزش افزوده شکایت دارند لازم است به مسئولین مالیاتی تأکید شود که مالیات را عادلانه محاسبه کنند تا مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی خوش بین باشند.

یارانه‌ها موضوع دیگری بود که این مرجع تقلید به آن اشاره کرد و گفت: می‌دانید این سنگ بزرگی است که در چاه افکنده شده باید عقلا دست به دست هم دهند و آن را از چاه بیرون کشند و یارانه‌ها مخصوص گروه آسیب پذیر و نیازمند جامعه گردد و در شرایط فعلی متأسفانه مبالغ سنگینی هزینۀ افرادی می‌شود که به آن نیازی ندارد و کارهای تولیدی گرفتار مشکل می‌شود.

آیت الله مکارم‌شیرازی افزود: در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا باید محکم ایستاد اگر محکم نایستیم یک روز نوبت وسائل دفاعی ما می‌شود و خواهان تعطیل آن هستند، روز دیگر مسأله حقوق بشر را بهانه می‌کنند و سرانجام به رسمیت شناختن اسرائیل را پیشنهاد خواهند کرد. آنها دائماً به دنبال بهانه‌ای هستند و همۀ بهانه‌ها برای این است که ایران تبدیل به قدرتی در منطقه و در جهان شده است.

دهمین نکته‌ای که این مرجع تقلید به آن اشاره کرد و تأکید زیادی دربارۀ آن داشت مسائل فرهنگی و مفاسد سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بود.

وی افزود: آنها از یکسو به تمام مقدسات ما توهین می‌کنند و زشت‌ترین سخنان را دربارۀ خدا و پیامبر و ائمه هدی علیهم السلام و مسئولین نظام منتشر می‌سازند، و از یکسو اراذل و اوباش را تشویق به کارهای خلاف خود می‌کنند و سرانجام با برنامه‌های بسیار مستهجن نه تنها در امر حجاب بلکه در همه چیز برای از هم پاشیدن خانواده‌ها و تضعیف روحیه دشمن ستیزی جوانان تلاش دارند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان مدارک مستندی که به وسیله بعضی از مسئولین دلسوز تهیه شده بود به رئیس جمهور سپرد تا دستور دهند مورد بررسی اکید واقع شود.

رئیس جمهور نیز در ابتدای این دیدار که صبح روز جمعه انجام شد، شرح جامعی راجع به کارها و خدماتی که مخصوصا در سال اخیر انجام شده، بیان کرد.

این دیدار در محیطی دوستانه بحمدالله پایان گرفت.

 

آیت الله مکارم شیرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر