کد خبر: 373009 A

تاجگردون در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

ایلنا: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نهم گفت: باوجود این‌که تعداد بسیاری از برادران اصولگرا موفق به حضور در مجلس دهم نشده‌اند و به این دلیل به دنبال تشکیل پارلمان در سایه هستند، معتقدم این اقدام، توهین به ملت خواهد بود.

غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در واکنش به انتقادهایی که از سوی اصولگرایان در خصوص ریاست عارف بر مجلس دهم مطرح می‌شود، گفت: من از زمان مجلس ششم آقای عارف را از نزدیک می‌شناسم و برخلاف آن‌چه بیان می‌شود، ایشان فردی بسیار آرام، معتدل و بی‌تنش است و شاید کسانی که به دنبال ایجاد تنش هستند، بیش از دیگران نگرانی دارند که عارف به ریاست مجلس دهم برسد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نهم تصریح کرد: اجماع اکثریت برگزیدگان در مجلس دهم بر روی ریاست عارف است.

بزرگان برای مجلس تعیین‌تکلیف نکنند!

تاجگردون در پاسخ به سوالی درباره حمایت بزرگان اصلاحات از ریاست عارف گفت: اگر بزرگان در بحث تعیین‌تکلیف مجلس دخالت نکنند، بهتر خواهد بود.

او ادامه داد: نظر من این است که کسی نباید در مسائل داخلی مجلس دخالت کند. چراکه این افراد نماینده مردم هستند و اگر بخواهند نظر بزرگان را بدانند، می‌توانند شخصاً با آن‌ها مشورت کنند.

نماینده مردم گچساران در مجلس نهم یادآور شد: آقای سیدمحمد خاتمی مسقیماً اعلام‌نظر نکردند، بلکه آن‌چه مطرح شد، از سوی برادر ایشان یعنی آقای محمدرضا خاتمی اعلام شد که آقای رضا خاتمی هم رهبر یا بزرگ اصلاحات محسوب نمی‌شوند.

مدیریت سازمان عارف بی‌نظیر است

این نماینده مجلس نهم همچنین با اشاره به توانایی‌های مدیریتی کم‌نظیر محمدرضا عارف، اعلام کرد: آقای عارف مدیر بنده بوده و به هرحال من تجربه همکاری با ایشان در مجلس را نداشته‌ام و برای بنده نیز ویژگی‌های مدیریتی سازمانی ایشان اهمیت دارد.

او با تاکید بر این‌که سازوکار مدیریت مجلس با دیگر نهادها متفاوت است، گفت: به عنوان مثال، همان‌طور که آقای لاریجانی در مدیریت مجلس، بسیار خوب عمل می‌کند، آقای عارف نیز در مدیریت سازمانی منحصر به فرد بوده‌است. البته تمامی این مسائل نسبی است.

عارف برای ریاست مجلس چیزی کم ندارد

تاجگردون همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص پیش‌بینی میزان موفقیت و قدرت مدیریتی عارف در مجلس، باتوجه به این‌که لاریجانی نیز در ابتدای مجلس هشتم حتی سابقه یک‌روز نمایندگی را در کارنامه نداشت، خاطرنشان کرد: مدیریت، نیاز به توانایی‌های شخصی دارد. همان‌گونه که آقای لاریجانی بدون سابقه حتی یک‌روز نمایندگی مجلس، به یک‌باره در مجلس هشتم به ریاست مجلس رسیدند و عملکرد خوبی هم داشتند و فکر می‌کنم دکتر عارف نیز چیزی کم ندارد و به‌خوبی قادر به مدیریت مجلس خواهد بود.

علی لاریجانی محمدرضا عارف غلامرضا تاجگردون انتخابات مجلس دهم رییس مجلس دهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر