کد خبر: 359283 A

مسئول روابط عمومی کل سپاه:

ایلنا: مسئول روابط عمومی سپاه با تاکید بر اینکه ایران امروز امن‌ترین کشور منطقه است، گفت: سرمایه‌گذاران در جغرافیای امن سرمایه‌گذاری می‌کنند و ایران امروز در حوزه‌های دفاعی، نظامی و امنیتی باثبات است و قطعا تقویت بنیه دفاعی کشور به پایدار شدن این امنیت کمک می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار رمضان شریف در گفت وگویی به تشریح تاثیر ارتقای توان دفاعی در عرصه سیاسی و نقش آن در بازدارندگی و تامین امنیت کشور پرداخت و با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برخوردار از یک انقلاب بزرگ با معیارهای مشخص است، اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مولود نظام، حافظ دستاوردهای انقلابی است که توسط امام راحل پی‌ریزی شده و مردم نیز از آن حمایت کرده‌اند.

او در ادامه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل شرایط ویژه نظامی و امنیتی منطقه و وابستگی رژیم پهلوی به آمریکا در وضعیت خاصی به سر می‌بردیم، گفت: امام خمینی(ره) با شناخت دقیقی که از رفتار دشمن و شرایط فرهنگ و جامعه ایرانی داشتند، سپاه را به عنوان نیروی برآمده از متن مردم ایجاد کردند و این نیروی مردمی همواره نشان داده که سخت به آرمان‌های انقلاب اسلامی پایبند است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با یادآوری خباثتها و توطئه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی از جمله تحمیل جنگ هشت‌ساله علیه ملت ایران گفت: امروز نیز هر چند صدام وجود خارجی ندارد، اما حامیان وی همچنان هستند و هیچ تغییر محسوس و قابل ملاحظه‌ای در رفتار خصمانه آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها نسبت به انقلاب اسلامی ایجاد نشده است.

او همچنین با تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر قدس همواره منافع ما را تهدید کرده و آمریکا هم همیشه پایبندی خود را در کمک به صهیونیست‌ها ابراز کرده است، تصریح کرد: این مساله پیام روشنی را برای ملت و نظام ما دارد؛ به این معنا که ما باید به گونه ای قدرتمند شویم که بتوانیم بازدارندگی لازم را در قدرت دفاعی کشور داشته باشیم تا کسی جرات در سر پروراندن فکر تهاجم به ما را نداشته باشد.

شریف لازمه غافگیرنشدن در مواجهه با تهاجم دشمن را توانمندی در حوزه دفاعی و امنیتی برشمرد و اظهار داشت: تجهیزات نظامی از ملزومات این توانمندی است و سامانه‌های موشکی از موثرترین تجهیزات در بوجود آوردن بازدارندگی به شمار می رود.

او با بیان اینکه افزایش توانمندی های دفاعی از دوران دفاع مقدس شروع شد گفت: مجاهدت و آزمایش‌های مکرر که با حمایت‌های مجدانه رهبر معظم انقلاب همراه بوده باعث شد که با تلاش‌های جهادی فرزندان ملت توانستیم به این قدرت دست یابیم که گوشه‌هایی آن برای متنبه شدن دشمن، در آزمایش‌ها و رزمایش هایی که داشتیم به نمایش گذاشته شد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در ادامه با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز امن‌ترین کشور منطقه است، اظهار داشت: گروهک داعش توانسته کشورهای زیادی را تهدید و ناامن کند اما به لطف روحیه حاکم بر کشور و اشراف اطلاعاتی فرزندان انقلاب، امنیت کشور حفظ شده است و دشمن فرسنگ‌ها از ما فاصله دارد اما باید کشور به آن مرحله‌ای از توانمندی برسد که حتی دشمن نتواند از فاصله‌ای دور هم منافع ملی را تهدید کند.

شریف با تاکید بر اینکه ملت ایران خواهان کشوری پیشرفته و امن است اظهار داشت: سرمایه گذاران در جغرافیای امن سرمایه گذاری می‌کنند و کشوری امن است که دیگران نتوانند آن را تهدید کنند؛ جمهوری اسلامی ایران امروز در حوزه‌های دفاعی، نظامی و امنیتی از ثبات برخوردار است و قطعا تقویت بنیه دفاعی کشور به پایدار شدن این امنیت کمک می کند. هر چند سیاستمداران کاخ سفید از جمله رئیس جمهوری آمریکا اصرار بر این دارند که موشک‌ها مانعی برای سرمایه گذاری است اما در واقع سرمایه‌گذاران در پی یافتن جایی هستند که امنیت و ثبات بیشتری داشته باشد و ایران از معدود کشورهایی است که مسئولان دولتی کمتر دغدغه مسائل نظامی و امنیتی را دارند و بنابراین از فرصت کافی برای پرداختن به مباحث فرهنگی و اقتصادی برخوردارند.

وی در پایان با دقیق خواندن اظهارات فرمانده نیروی هوا فضای سپاه مبنی بر اینکه"رسانه ای نشدن برخی از رزمایش های سپاه باعث پررو شدن آمریکایی ها شده" افزود: رسانه ای نشدن آزمایشهای موشکی تابع مصوبات شورای عالی امنیت ملی است که سپاه نیز به آن عمل کرده است. طبق مصوبات ستاد کل نیروهای مسلح و شورای عالی امنیت ملی که به تائید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می رسد، سپاه جدول رزمایش های خود را به صورت سالانه تهیه و تنظیم می‌کند که بخشی از آنها رسانه‌ای می شود و بخش دیگر اعلام نمی شود و این روال ثابتی بوده که تاکنون به آن عمل شده است.

سردار رمضان شریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر