کد خبر: 359271 A

با حضور وزیر دفاع؛

ایلنا: کارخانه تولید ماده منفجره اکتوژن و ترکیبات آن در هجدهیمن روز از سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حضور حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، این محصول راهبردی در انواع سلاح‌های موشکی بالستیک، کروز، پدافند هوایی، تسلیحات ضد زره و دریایی کاربرد دارد و موجب افزایش کارآیی و اثر بخشی آنها می‌شود.
 
دهقان در مراسم افتتاح این کارخانه طی سخنانی با اشاره به راهبرد وزارت دفاع در ایجاد زیر ساخت های قدرتمند و روزآمد دفاعی به عنوان پشتوانه ای مطمئن برای بخش دفاعی کشور گفت: وزارت دفاع همواره ارتقاء دقت اصابت و افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی های مختلف را مورد توجه قرار داده است.
 
او با بیان اینکه وزارت دفاع در تولید مواد منفجره سابقه‌ای طولانی دارد افزود: ماندگاری بالای ماده منفجره اکتوژن، سهولت کاربری و کاهش قیمت تمام شده آن از دیگر مزایای راه اندازی این کارخانه می‌باشد.
 
سردار دهقان گفت: خودکفایی در تولید مواد منفجره پرانرژی با بهره گیری از مواد اولیه کمتر، افزایش قدرت تخریب و انفجار و نیز اصابت دقیق به اهداف مورد نظر یکی از راهبردهای کلیدی وزارت دفاع به شمار می‌رود، به خصوص در شرایطی که دشمنان پیشرفت و تعالی ملت ایران، با اعمال تحریم و فشار می‌خواهند روند رو به رشد، توسعه و تولید جمهوری اسلامی ایران را متوقف سازند.
 
وزیر دفاع افتتاح کارخانه تولید ماده منفجره اکتوژن را گامی بلند در ارتقاء فناوری در حوزه تولید مواد ذکر کرد و افزود: برای دریافت این تکنولوژی از کشورهای خارجی نیاز به هزینه‌ هنگفتی است و اساساً امکان در اختیار قراردادن آن از سوی کشورهای خارجی به ایران وجود ندارد که امروز با تلاش مهندسان و متخصصان وزارت دفاع به این مهم دست یافته‌ایم.
 
او با بیان اینکه حرکت وزارت دفاع در حوزه‌های دانشگاهی، پژوهشی و تولیدی شتاب ارزشمند و چشمگیری داشته است تصریح کرد: بهره برداری از این کارخانه، نماد برجسته‌ای از تحریم شکنی، خودباوری و خوداتکایی در فناوری‌های پیشرفته و پیچیده صنایع دفاعی است که شرایط را برای تولید بی وقفه در صنایع دفاعی به منظور تأمین نیازهای دفاعی کشور فراهم و دشمنان را دچار حیرت و سردرگمی می‌کند.
 
سردار دهقان به ثمر نشستن این دستاورد ارزشمند را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، ملت شریف ایران تبریک گفت و در پایان با قدردانی از مدیران، متخصصان وکارکنان سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع، این اقدام موفق را گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش توان و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح توصیف کرد.

سردار حسین دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر