کد خبر: 359176 A

دلنوشته سیدحسن خمینی؛

ایلنا: از چهلمین روز رحلت آیت‌الله العظمی محمدباقر خوانساری چند روزی می‌گذرد، یادگار امام در صفحه اینستاگرام خود دلنوشته‌ای را درباره وی منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این متن نوشته است:

«شاید برای شما هم پیش آمده باشد، در میان کسانی‌که هم سن و سال هستند برخی بسیار به یکدیگر شباهت دارند به گونه‌ای که از دیدن یکی، بی‌اختیار به یاد دیگری می‌افتید.

برای من مرحوم آیت‌الله حاج سید محمد باقر خوانساری و پدر بزرگم آیت‌الله سید محمد باقر طباطبایی چنین بودند. از بی‌اقبالی من بود که در دوران حیات پدر بزرگ با مرحوم خوانساری آشنایی نداشتم ولی بعدها که مورد محبت و لطف ایشان واقع شدم هرگاه خدمت ایشان می‌رسیدم، به طور اعجاب‌آوری "آقاجون" را در سیمای ایشان می‌دیدم. جدای آنکه از صفا و صداقتی کم‌مانند و محبت و انسانیتی کم‌نظیر برخوردار بودند، حتی نگاه‌ها و لبخندها و تعجب‌ها و استفهام‌هایشان همانند هم بود. برای من یک نکته شیرین دیگر هم در این میان وجود داشت و آن رابطه فرزند ایشان برادرم حاج آقا کاظم خوانساری با آن مرحوم بود که مرا به یاد ارتباط خودم و مرحوم پدر بزرگ می‌انداخت. نگاه عاشقانه و به تمام معنی پدرانه آن مرحوم به آقا کاظم برای من یادآور نگاه‌های آقاجون بود و شوخی‌ها و مطایبات پسر با پدر، خاطره رابطه خودم و مرحوم طباطبایی را زنده می‌کرد. خدایشان بیامرزد که درس‌آموختگان و تربیت‌شدگان فضایی پاک‌تر بودند و دعایشان را مثل قبل شامل حال ما کند.

این هفته چهلم مرحوم آیت‌الله سید محمد باقر خوانساری است».

سید حسن خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر