کد خبر: 357483 A

مقیمی در گفت و گو با ایلنا:

ایلنا: رئیس ستاد انتخابات گفت: اینکه از قول من گفته شده علت ابطال انتخابات به خانم خالقی اعلام شده است درست نیست ما اصلا در جریان دلیل این ابطال نیستیم این داوطلب طبق قانون می تواند از شورای نگهبان دلیل این اقدام را سوال کند.

محمد حسین مقیمی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به اتفاقات اخیر اصفهان و انتشار اخبار مربوط به آن عنوان کرد: در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان شورای نگهبان طی نامه ای ابطال انتخابات ردیف سوم در این حوزه انتخابیه را اعلام کرد اما دلیل آن به وزارت کشور اعلام نشد.

وی افزود: طبق قانون داوطلب مورد نظر می تواند با مراجعه به شورای نگهبان از علت ابطال انتخابات ردیف سوم با خبر شود.

رئیس ستاد انتخابات خاطرنشان کرد: اینکه از قول من گفته شده علت ابطال انتخابات به خانم خالقی اعلام شده است درست نیست ما اصلا در جریان دلیل این ابطال نیستیم این داوطلب طبق قانون می تواند از شورای نگهبان دلیل این اقدام را سوال کند.

وی با بیان اینکه مرجعی که باید پاسخگوی خالقی در این مورد باشد شورای نگهبان است، عنوان کرد: ما هم در جریان علت این ابطال نیستیم.

مقیمی در مورد موضع وزارت کشور در خصوص این اتفاق گفت: سخنگوی وزارت کشور پیش از این نظر حقوقی وزارت کشور را در این مورد اعلام کرده است.

 

شورای نگهبان وزارت کشور مینو خالقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر