خبرگزاری کار ایران

در نطق پیش از دستور مطرح شد؛

انتقاد عضو خبرگان رهبری از «عدم احراز صلاحیت» افراد مورد اعتماد مردم

یک عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم تببین جایگاه ولایت‌فقیه و مجلس خبرگان برای مردم تاکید کرد و گفت: ما به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان باید پیگیر مشکلات مردم و جامعه باشیم.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله سیدعلی شفیعی نخستین سخنران پیش از دستور جلسه امروز مجلس خبرگان بود که نطق خود را با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) و ابراز تأسف از عدم حضور آیات یزدی و مصباح که در دوره پنجم مجلس خبرگان حضور ندارند، آغاز کرد.

این عضو مجلس خبرگان سپس از رهبر معظم انقلاب، شورای نگهبان، وزارت کشور، جامعه مدرسین حوزه علمیه و تمام دست اندرکاران برگزاری انتخابات قدردانی کرد.

آیت‌الله شفیعی در ادامه در مورد ضرورت دفاع و حمایت از عملکرد شورای نگهبان درخصوص احراز صلاحیت‌ها سخن گفت و افزود: علی‌رغم قابل تقدیر بودن زحمات شورای محترم نگهبان در بحث احراز صلاحیت‌ها، اما وجود لفظ عدم احراز صلاحیت و یا عدم صلاحیت در جامعه و بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد، زیرا عده‌ای که در شهرستان‌ها دارای مناصب عالی و مورداعتماد مردم هستند، اما با استناد به مواردی از قانون انتخابات، صلاحیت آن‌ها احراز نشده با تزلزل جایگاه در بین مردم مواجه می‌شوند و مردم در مورد او حرف و حدیث‌هایی زده و حیثیت فرد از بین می‌رود. با اینکه قطعاً نظر شورای محترم نگهبان اینگونه نیست اما به دلیل وجود این لفظ در قانون، مستمسکی برای هتک حیثیت افراد می‌شود.» لهذا باید الفاظ قانون اصلاح شود و به کلماتی که مفهوم بد نداشته باشند، تبدیل گردد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان تاکید کرد: ما به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان، موظفیم هم جایگاه ولایت فقیه و هم جایگاه مجلس خبرگان را برای آنان تبیین کرده و در عین حال، پیگیر مشکلات مردم و جامعه هم باشیم.

کد خبر : ۳۵۴۱۹۳