خبرگزاری کار ایران

حاشیه‌هایی از اجلاس خبرگان رهبری؛

از حضور دیرهنگام مصباح یزدی تا رضایت آیت‌الله یزدی

دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری با حاشیه‌های ریز و درشتی همراه بود که رضایت رییس کنونی این مجلس از عدم حضورش در مجلس بعدی، از اتفاقات جالب آن بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نوزدهمین اجلاسیه از دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در حالی با ریاست آیت‌الله محمد یزدی در محل مجلس قدیم برگزار شد که رئیس فعلی این مجلس در دوره پنجم خبرگان رهبری حائز اکثریت آرا نشده و حضور نخواهد داشت.

- در جلسه امروز که با تلاوت قرآن کریم آغاز شد، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از اولین کسانی بود که در این مجلس حاضر شد.

- علاوه بر آیت‌الله هاشمی، چهره‌هایی همچون دری‌نجف‌آبادی، هاشمی‌شاهرودی، علی فلاحیان، احمد خاتمی، موحدی‌کرمانی، علوی، امامی‌کاشانی، ابراهیم رئیسی، آملی‌لاریجانی و علم‌الهدی نیز در این مجلس حضور داشتند.

- از نکات قابل توجه جلسه امروز حضور دیرهنگام مصباح‌یزدی در مجلس خبرگان بود که او هم مانند آیت‌الله محمد یزدی موفق به حضور در دوره پنجم خبرگان رهبری نشده است.

- این عضو فعلی خبرگان برخلاف دوره‌های قبل دیر‌تر از دیگر اعضا در جلسه حاضر شد و به محض ورود کرسی کنار آیت‌الله جنتی را برای نشستن خود انتخاب کرد.

حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در کنار حسن روحانی از دیگر مسائل مورد توجه اجلاسیه امروز بود. به محض ورود رئیس جمهور در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله هاشمی در استقبال از روحانی، از جای خود بلند شد و به او خوشامد گفت.

- آیت‌الله محمد یزدی در ابتدای شروع مجلس خبرگان از عدم حضور خود در مجلس خبرگان آینده ابراز خوشحالی کرد و گفت که اخبار مطرح شده در مورد کناره‌گیری برخی از اعضا برای حضور وی در مجلس خبرگان آینده کذب محض است و چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

آیت‌الله خزعلی و آیت‌الله واعظ طبسی از غایبان جلسه امروز خبرگان رهبری بودند که چندی پیش دار فانی را وداع گفتند و اعضای فعلی خبرگان برای احترام به آن‌ها عکس آن‌ها را روی صندلی‌هایشان گذاشتند و در ابتدای جلسه از آن‌ها یاد کردند.

کد خبر : ۳۵۳۷۹۰