کد خبر: 352989 A

در پیامی؛

ایلنا: علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت رحلت آیت‌الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان خراسان پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است:

 «اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون»

با ‌‌نهایت تأسّف و تأثر، خبر رحلت خدمتگزار صادقِ آستانِ ملائک پاسبانِ علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) حضرت آیت‌الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی (رحمه‌الله علیه) را دریافت نمودم.

آن عالم مجاهد در دوران پیدایش و اوج‌گیری نهضت اسلامی در زمرۀ پیشگامان مبارزه با طاغوت در استان خراسان قرار گرفت و پس از پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی نیز به عنوان مرید صدیق امام راحل (ره) و یاور همدل و همراه مقام معظّم رهبری (مدّ ظلّه‌العالی) نمونه‌ای مثال‌زدنی از تدبیر و مدیریت اسلامی را در مقام تولیّت آستان قدس رضوی و نمایندگی رهبر فرزانۀ انقلاب در خراسان بزرگ به منصۀ ظهور رساند.

اینجانب ضایعۀ فقدان آن عالم جلیل‌القدر را به محضر حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، مقام معظّم رهبری، عالمان و فقیهان بزرگوار حوزۀ علمیّۀ مشهد مقدّس و تمامی هموطنان عزیز در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی تسلیت عرض نموده و علوّ درجات آن فقید سعید را از درگاه احدیّت مسئلت می‌نمایم. «

 

درگذشت آیت الله واعظ طبسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر