کد خبر: 352957 A

جهانگیری در نشست خبری با داوود اوغلو:

ایلنا: معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: ایران و ترکیه دو کشور همسایه با روابط صمیمانه هستند که از زمان شکل گیری حزب اعتدال و توسعه در ترکیه،‌روابط فی مابین از پیشرفت مناسبی برخوردار بوده است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه با اشاره به مسائل و مشکلات منطقه خاطرنشان کرد: منطقه‌ای که ایران و ترکیه در آن قرار دارند با مسائل پیچیده‌ای روبرو است و متاسفانه گروه‌های تروریستی امنیت و ثبات منطقه را به شدت تحت تاثیر قرار داده‌اند.

او با تاکید براینکه منافع مشترک ایران و ترکیه در استقرار صلح، ثبات و امنیت در کل منطقه است گفت: در مذاکرات خصوصی با نخست وزیر ترکیه و در نشست مذاکرات مشترک در خصوص مسائل دو جانبه و مسائل منطقه‌ای گفتگوهای مفیدی میان دو هیات انجام شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان وزرای دو کشور درخصوص زمینه‌های همکاری فی مابین خاطرنشان کرد: دو کشور از زمینه‌های همکاری‌های مختلفی در حوزه‌های نفت، انرژی، حمل و نقل، گمرک و گردشگری برخوردار هستند و وزرای دو کشور نتایج گفتگوهای خود را در مذاکرات مشترک اعلام کردند.

جهانگیری افزود: ترکیه یکی از مقصدهای مهم گردشگری ایرانیان است و ما امیدواریم گردشگران ترکیه نیز به ایران سفر کنند و سرمایه گذاران این کشور هم نسبت به سرمایه گذاری در ایران اقدام نمایند.

او با یادآوری هدف گذاری ۳۰ میلیارد دلاری برای مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه افزود: قرار است ماه آینده کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در ترکیه برگزار شود و تمام موانع برای دستیابی به این هدف گذاری شناسایی و برطرف شود.

اسحاق جهانگیری سفر داوود اوغلو به ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر