کد خبر: 348393 A

نامزدهای اصلاح‌طلب تهران چه گفتند

ایلنا: نامزدهای لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان در تهران با حضور در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان هرکدام برای دقایقی دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای اصلاح طلب لیست تهران در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان بر حضور گسترده مردم پای صندوق های رای تاکید کردند.

اجرایی کردن برجام در دستور کار مجلس دهم

غلامرضاحیدری در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان که با حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و اعضای لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصلاح‌طلبان در سالن حجاب تهران برگزار شد، اظهار داشت: اجرایی کردن برجام برنامه مهمی است که باید در مجلس دهم در دستور کار قرار گیرد.

او گفت: امیدوارم با ایجاد فضای امیدواری که در جامعه شاهد هستیم کار را پیش ببریم و با حس آرامش بتوانیم در مسیر جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی فعالیت کنیم.

نامزد اصلاح طلب انتخابات مجلس در حوزه تهران با تاکید بر اهمیت آرامش در مسیر پیشرفت خاطرنشان کرد: حس آرامش در مسیر جذب سرمایه اهمیت ویژه‌ای دارد و این در حالی است که جذب سرمایه می‌تواند منجر به تقویت تولید شود و با تقویت تولید می‌توانیم زمینه ایجاد کار و اشتغال را برای جوانان در سراسر کشور ایجاد کنیم.

بار‌ها در مجلس نهم کتک خوردیم

بهروز نعمتی نیز در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: درواقع این ما بودیم که با حضور در مجلس نهم بیش از هر کسی اذیت شده و خون دل خوردیم.

این نماینده مجلس نهم که با حضور در لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلبان در رقابت‌های انتخاباتی مجلس وارد شده، خاطرنشان کرد: در جریان تصویب برجام با وجود اینکه به ما اجازه نمی‌دادند حتی یک کلمه حرف بزنیم با شجاعت و اقتدار حرفمان را به کرسی نشاندیم.

او با بیان اینکه در چهارسال گذشته در مجلس نهم در اقلیت قرار داشته اعلام کرد: بار‌ها در مجلس نهم کتک خوردیم و در واقع کسانی که خون‌ دل واقعی خورده‌اند ما هستیم.

نعمتی با اشاره به جلسات رای اعتماد به کابینه دولت یازدهم در مجلس نهم اعلام کرد: برنامه تندرو‌ها این بود که حداقل ۹ نفر از کابینه روحانی را حذف کنند و اجازه تشکیل دولت را از رییس جمهور منتخب بگیرند و این ما بودیم که با برگزاری جلسات متعدد در ساعت‌های متمادی و با حضور نمایندگان مختلف، مانع از پیاده شدن نقشه تندرو‌ها برای کابینه بودیم.

این نامزد عضو شورای ائتلاف اصلاح طلبان همچنین با اشاره به عملیات روانی رسانه‌های اصولگرا علیه خود اعلام کرد: همین امروز هم دستگاه تبلیغاتی و رسانه‌ای اصولگرایان با نمایش دادن تصویر چشمک زدن بنده در یکی از جلسات کمیسیون برجام می‌نویسند که نعمتی با چشمک زدن به ظریف به ارودگاه اصلاح‌طلبان غلطید و این در حالی است که افراد آشنا و آگاه نسبت به دیپلماسی و روابط بین‌الملل به خوبی از موضوعی تحت عنوان «زبان بدن» آشنایی دارند و می‌دانند دیپلماسی امروز کاملا علمی است.

اجرایی کردن طرح نشاط و شادی ملی در مجلس آینده

فریده اولاد قباد نیز در گردهمایی فراگیر اظهار داشت: با توجه به تاکیدهای ویژه‌ای که در خصوص نام‌گذاری سال تحت عنوان «همدلی و همزبانی» داشتیم امیدوارم در آینده نزدیک مشکل حصر زندانیان سیاسی با همدلی و همزبانی مرتفع شود.

این نامزد اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران با اشاره به برخی از برنامه‌های خود در صورت حضور در مجلس یادآور شد: طرح نشاط و شادی ملی یکی از مسائلی است که من به عنوان یک نامزد اصلاح‌طلب انتخابات سعی در اجرایی کردن آن دارم.

او گفت: با توجه به اینکه یک جامعه‌شناس هستم، معتقدم جوانان ما از افسردگی رنج می‌برند و ما نیازمند ایجاد شادی و نشاط در جامعه هستیم.

این نامزد انتخاب مجلس همچنین خاطرنشان کرد: رفع نابرابری و تبیعض جنسیتی علیه زنان یکی دیگر از مسائل مهمی است که باید در دستور کار مجلس دهم قرار بگیرد.

مردم ما رویکرد اصلاح‌طلبی دارند

محمدرضا بادامچی نیز در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: این ائتلاف ۳۰ نفره، یک ائتلاف پیروز است؛ چراکه مردم ما رویکرد اصلاح‌طلبی دارند.

او با اشاره به برخی از اقدام‌های خلاف قانون در دولت نهم و دهم اعلام کرد: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد بودیم که کارشکنی‌هایی در مجلس علیه دولت اتفاق افتاده است و با این حال این مردم بودند که با طوفانی که ایجاد کردند، دولت تدبیر و امید را به روی کار آوردند.

این نامزد ائتلاف اصلاح‌طلبان در حوزه تهران با اشاره به موفقیت دولت در به نتیجه رساندن برجام اعلام کرد: مردم می‌دانند با توجه به ضعف‌هایی که در مجلس نهم شاهد بودیم پس از تصویب برجام و برای به اجرا درآوردن آن نیاز به مجلسی متفاوت از مجلس نهم داریم.

آمده‌ام بیرق خانواده شهیدی را که رد صلاحیت شد، به دست گیرم

فاطمه سعیدی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: همین جا به دولت و مجلس اصلاحات اعلام می‌کنم که همه ما خواستار شکستن حصر هستیم.

این نامزد ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس ادامه داد: من آمده‌ام که بگویم مجلس صدای ملت است من آمده‌ام که بگوییم مجلس صدای زن، مرد، جوان، دختر و پسر ایرانی است.

عضو لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امید و تدبیر قانون اعتدال است.

او در پایان خاطرنشان کرد: من آمده‌ام تا بیرق افتاده خانواده شهیدی را که رد صلاحیت شده است، به دست گیرم.

آمده ام مقابل کسانیکه از اسلام تفاسیر خشونت‌آمیز ارائه می‌کنند، بایستم

سهیلا جلودارزاده نیز در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: هدف من از حضور در انتخابات پیش از همه احقاق حقوق کارگران و پاسخگویی به مطالبات این قشر زحمتکش است.

او گفت: آمده‌ام تا حقوق ناچیز ۷۰۰ هزار تومانی کارگران را ارتقا ببخشم و چاره‌ای برای مشکلات معیشتی مردم بیابم.

عضو خانه کارگر تصریح کرد: آمده‌ام که غبار از چهره اسلام بزدایم و در برابر کسانی که به خاطر منافع شخصی یا گروهی از اسلام تفاسیر خشونت‌آمیز ارائه می‌کنند، بایستم.

جلودارزاده در پایان خاطرنشان کرد: باید به صحنه بیاییم و تمام تلاشمان را برای تحقق افق ۱۴۰۴ به کار بندیم. پیش به سوی افق ۱۴۰۴ و حضور ۳۰ درصدی زنان در مجلس دهم.

به دنبال مجلسی با رویکرد حقوق ملت هستیم

محمدعلی وکیلی در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: به حرمت بانوانی که این جلسه را برگزار کردند می‌خواهم بگویم مباحث حقوقی مربوط به بانوان در قانون اساسی بسیار مترقی است اما متاسفانه به دلیل عملکرد ضعیف و نظارت نادرست، زنان با مشکلاتی روبرو هستند.

او گفت: خانم‌ها و آقایان ما به دنبال مجلسی با رویکرد حقوق ملت هستیم نه مجلسی که چشمانش را نسبت به حقایق بسته است.

اولویت ما همراهی با دولت دراجرای برجام دو و طرح تحول سلامت است

ابوالفضل سروش در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: اولویت ما در مجلس آینده همراهی با دولت جهت اجرای برجام دو و طرح تحول سلامت است که گام اول آن را دولت برداشت و گام دوم را انشاءالله مجلس دهم خواهد برداشت.

صدای زنان از لیست اصلاح شنیده می‌شود

علیرضا رحیمی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: آمده‌ایم تا ارزش‌های از دست رفته را برگردانیم آمده‌ایم تا نشان دهیم که ایثارگران و زنان و جوانان مهم‌ترین رکن اصلاح‌طلبان هستند.

وی افزود: امروز اصلاحات خانه اول ایثارگران است. من از طرف جامعه ایثارگران به آقایان مطهری و عارف دست مریضاد می‌گویم و می‌توانیم این را با قاطعیت بگوییم که صدای زنان از لیست اصلاح شنیده می‌شود.

زنان ما جزو بر‌ترین زنان جهان هستند

محمود صادقی در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: زنان ما جزو بر‌ترین زنان جهان هستند. حضور زنان متفکر و اندیشمندی همچون زهرا رهنورد و دیگر زنان اصلاحات نشانگر تایید این موضوع است.

به دنبال جذب حداکثری مطالبات بانوان هستیم

طیبه سیاوشی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: ما به دنبال جذب حداکثری مطالبات بانوان هستیم و از طرق قانونی، اصلاحات را در بخش‌های فرهنگی جامعه پیگیری می‌کنیم.

آمده‌ایم که جایگاه واقعی زنان را به آن‌ها برگردانیم

پروانه مافی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: مطالبات زنان همواره دغدغه اصلی من بوده است و حتی زمانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که مسئول ستاد زنان میرحسین موسوی بودم به دنبال انتقال این دغدغه‌ها به ایشان بودم.

وی افزود: امروز ماآمده‌ایم که فقر و بیکاری را از جامعه ریشه‌کن کنیم ما آمده‌ایم که جایگاه واقعی زنان را به آن‌ها برگردانیم.

جمع شده‌ایم که دوباره یک تصمیم عاقلانه و سرنوشت‌ساز را اتخاذ کنیم

الیاس حضرتی در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: این جمعیت من را به یاد دوم خرداد می‌اندازد. تجمعی که منجر به پیروزی آقای خاتمی شد.

وی افزود: این تجمع ما را به یاد شور انتخابات ۸۸ و ۹۲ انداخت این سالن ایثارگری دکتر عارف را به یاد دارد ما در انتخابات سال ۹۲ یک تصمیم عاقلانه گرفتیم و امروز جمع شده‌ایم که دوباره یک تصمیم عاقلانه و سرنوشت‌ساز را اتخاذ کنیم.

مجلسی می‌خواهیم که روی کسی سیمان نریزد

سید فرید موسوی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: ما به دنبال آن هستیم که به خاطر یک رای وزیری بر کنار نشود ما نمی‌خواهیم دوباره کابوس و هراس یک رای کشور را فرا بگیرد ما نمی‌خواهیم که با چند رای بیشتر دلواپسی وارد مجلس شود.

وی افزود: ما مجلسی می‌خواهیم که روی کسی سیمان نریزد و هنگامی که فردی از اقدامات غیرقانونی در کشور حرف می‌زند به سوی او حمله‌ور نشوند.

می‌خواهیم صدای کسانی باشیم که با بی مهری رد صلاحیت شدند

سیده فاطمه حسینی در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: ما می‌خواهیم صدای کسانی باشیم که با بی مهری رد صلاحیت شدند من می‌خواهم نماینده نسلی باشم که زندگی و امید را حق مسلم خود می‌داند.

در سال ۵۷ به زندان رفتم که دیگر زندانی سیاسی نداشته باشیم

حجت‌الاسلام احمد مازنی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: من افتخار می‌کنم که شاگرد شیخ اصلاحات بودم من در سال ۵۷ به زندان رفتم که دیگر زندانی سیاسی نداشته باشیم در سال ۹۲ قطار اعتدال با حضور حسن روحانی سرنوشت کشور را در دست گرفت و امروز این قطار به ایستگاه مجلس رسیده است.

آمده‌ایم تا حیثیت از دست رفته مجلس را به خانه ملت بازگردانیم

محمدجواد فتحی در گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان اظهارداشت: لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان ۳۰ نفره است و هر لیست دیگر انحرافی است. حتی لیست‌هایی که رنگ و بوی اصلاح‌طلبی دارند برای شکستن آرای اصلاح‌طلبان آمده است.

وی افزود: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا مجلسی را تشکیل دهیم که بر معنای واقعی قوه مقننه باشد ما امروز آمده‌ایم تا حیثیت از دست رفته مجلس را به خانه ملت بازگردانیم.

مجلسی می‌خواهیم که به دنبال تحریم نباشد

محسن علیجانی زمانی در گردهمایی فراگیر اصلاح طلبان اظهارداشت: من از جنوب شهر از شهرری آمده‌ام و امیدوارم با توجه به در پیش بودن ایام فاطمیه بتوانیم با رمز یا زهرا مجلس دهم را در اختیار بگیریم.

وی افزود: ما مجلسی می‌خواهیم که بتواند قفل مشکلات اقتصادی کشور را باز کند ما مجلسی می‌خواهیم که به دنبال تحریم نباشد و اجازه دهد تعاملات کشور با سایر کشور‌ها برقرار شود ما مخالف کسانی هستیم که نفت را قاچاق می‌کردند و خود را خدمت‌گذار مردم می‌نامیدند.

اصلاح طلبان انتخابات مجلس دهم لیست اصلاح طلبان تهران گردهمایی فراگیر اصلاح‌طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر