کد خبر: 348001 A

کامل‌ترین فهرست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در کشور

ایلنا: در حالی که تبلیغات انتخاباتی نامزدها آغاز شده است، لیست اصلاح‌طلبان در برخی حوزه‌های انتخابیه بسته شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، با انتشار نتایج قطعی تایید صلاحیت‌ها، فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در سراسر کشور در جلسات فشرده تلاش‌های زیادی برای انتشار لیست نامزدهای انتخاباتی خود برگزار می‌کنند.

روز سه شنبه از فهرست نهایی نامزدهای اصلاح‌طلب در تهران رونمایی شد. دکتر محمدرضا عارف،  علیرضا محجوب، علی مطهری، سهیلا جلودارزاده، مصطفی کواکبیان، فریده اولاد قباد،  محمدرضا بادامچى،  دکتر کاظم جلالى، مهندس فاطمه‌السادات حسینى،  الیاس حضرتى،  دکتر غلامرضا حیدرى،  دکتر فاطمه ذوالقدر،  دکتر علیرضا رحیمی،  دکتر ابوالفضل سروش،  فاطمه سعیدى،  دکتر پروانه سلحشور،  رحیم سلیمانی‌راد، طیبه سیاووشی،  دکتر مهدى شیخ، دکتر محمود صادقى،  دکتر محسن علیجانى زمانى،  دکتر محمدجواد فتحى، جت‌الاسلام احمد مازنى،  پروانه مافى،  مهندس سیدفرید موسوى، محمدرضا نجفى،  مهندس بهروز نعمتى،  محمدعلى وکیلى،  مهندس عبدالرضا هاشم‌زائى در لیست اصلاح‌طلبان تهران قرار دارند.

لرستان

در استان لرستان نیز در خرم‌آباد محمدخان بیرانوند و بهزاد مومنی دو چهره‌ای مورد تایید اصلاح‌طلبان هستند. در حوزه الیگودرز اصلاح طلبان بر انتخاب داراب گنجی به توافق رسیده‌اند و در حوزه انتخابیه درود، رشیدی چهره مورد حمایت اصلاح طلبان است

چهارمحال و بختیاری

در استان چهارمحال و بختیاری نیز در حوزه انتخابیه اردل، کوهرنگ، فارسان و کیار، علی کاظمی و در حوزه شهرکرد بن سامان، امامقلی بیابانی به عنوان کاندیداهای ائتلاف اصلاح‌طلبان معرفی شده‌اند.

قزوین

در استان قزوین فعلا یک نامزد از سوی اصلاح‌طلبان معرفی شده است. حمیده زرآبادی نامزد اصلاح‌طلبان قزوین است که رقابتی تنگ و نفس گیر با لشگر مردان اصولگرا خواهد داشت.

البرز

در استان البرز و در حوزه انتخابیه کرج «ناصر حاجیان مطلق» و علی امرایی «گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان البرز در حوزه انتخابیه کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا معرفی شده بودند که در لحظه آخر با انصراف امرایی از انتخابات مجلس، قدیر مهدوی کلیشمی به عنوان گزینه دیگر معرفی شد. بدین ترتیب دو گزینه اصلی اصلاح طلبان البرز در حال حاضر ناصر حاجیان مطلق و قدیر مهدوی کلیشمی هستند.

اصفهان

در استان اصفهان نیز اصلاح‌طلبان در برخی حوزه‌های انتخابیه نامزد معرفی کرده‌اند.

در شهر اصفهان اصلاح‌طلبان لیست پنج نفره خود را منتشر کردند.

۱- مینو خالقی ۲- ناهید تاج الدین  ۳- آجدانی ۴- دکتر حیدر علی عابدی ۵- مسعود حمیدی اعضای لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در اصفهان هستند.

سیستان و بلوچستان

در زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان عبدالواحد شهنوازی و غلامرضا عزیزیان به عنوان نامزدهای نهایی اصلاح‌طلبان معرفی شدند.

مرکزی

در استان مرکزی نیز مهدی مقدسی و داود نعیمی نامزدهای ا اراک و  نبی مطلبی به عنوان نامزد خمین معرفی شده است.

خراسان رضوی

در استان خراسان نیز نامزدهای اصلاح‌طلب برای حوزه انتخابیه مشهد اعلام شده‌اند. حسین امینی،  تقی ابراهیمی سالاری،  علیرضا شهریاری،  محمدرضا کلائی و نسرین یوسفی نامزدهای فهرست اصلاح‌طلبان در این کلانشهر هستند.

آذربایجان شرقی

در تبریز مسعود پزشکیان، میرعلی اصغر الموسوی، حجت الاسلام عباس عباس زاده، محمدرضا اسلامی و زهرا ساعی  و شهاب الدین بی مقدار به عنوان لیست اصلاح‌طلبان  اصلاح‌طلبان معرفی شدند.

همچنین در اهر و هریس، عبداللهی در سراب  مجید نصیر پور و در میانه آقایان شورجی و بهبودی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان معرفی شدند.

آذربایجان غربی

در ارومیه نیز لیست سه نفره اصلاح‌طلبان منتشر شده است.  هادی بهادری، مجید میلان و الهه سرشار نامزدهای اصلاح‌طلبان در مرکز استان آذربایجان غربی هستند.

زنجان

در استان زنجان نیز  سید افضل موسوی و حجت الاسلام کریم خان محمدی به عنوان نامزدهای اصلاح‌طلبان معرفی شده‌اند. همچنین در حوزه انتخابیه خدابنده  مهندس رضوی به عنوان نامزد نهایی اصلاح‌طلبان معرفی شده است.

گلستان

در استان در حوزه گرگان و آق قلا دکتر نورالله تربتی نژاد در لیست اصلاح‌طلبان قرار گرفته است. در  حوزه انتخابیه مینودشت ، کلاله ، مراوه تپه و گالیکش  غلامعلی شهمرادی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان معرفی شده است و در حوزه آزادشهر نیز غلامعلی کوهساری نامزد نهایی اصلاح طلبان است.

خراسان جنوبی

در بیرجند حمید آیتی به عنوان نامزد نهایی اصلاح‌طلبان معرفی شده است.

خراسان شمالی

علی اکبری و علی قربانی دو کاندیدای منتخب اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه بجنورد هستند. همچنین کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه شیروان نیز قربانعلی اسدی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بررسی نامزدهای اصلاح‌طلب در سایر حوزه‌ها ادامه دارد. طبق اطلاعاتی که تا این لحظه به خبرگزاری ایلنا رسیده است، در برخی حوزه های انتخابیه در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان نیز نامزدهایی معرفی خواهند شد. در مازندران، فارس و خوزستان و گیلان نیز امروز و فردا لیست اصلاح‌طلبان معرفی خواهد شد و احتمالا اصلاح‌طلبان اردبیل نامزد معرفی نکنند.

خوزستان 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پس از جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان استان خوزستان، اجماع بر این شد که در اهواز از اقایان همایون یوسفی، علی ساری و حمید لوینی حمایت شود که البته هنوز این مساله قطعی نشده است و چهره‌هایی همچون اقایار حسینی هنوز شانس قرار گرفتن در لیست را دارد.

در دیگر شهرستان ها وضع به شرح زیر است:

آبادان حسین دهدشتی غلامرضا فیروزی و خانم حمیدی، بهبهان محمودرضا ضرغامی، شادگان هاشم خنفری، خرمشهر سید صالح سواریان، رامهرمز شمس الله بهمنی نماینده کنونی و شوش سیدرسول موسوی

فارس

مسعود رضایی، فرج الله رجبی، بهرام پارسایی و مهدی شیخ موحد به عنوان ۴ کاندیدای نهایی اصلاح طلبان و حامیان دولت در استان فارس و شهر شیراز معرفی شده‌اند.

در حوزه شیراز  ۱. بهرام پارسایی  ۲. فرج‌الله رجبی  ۳. مسعود رضایی و  ۴. مهدی شیخ‌موحد مورد اجماع قرار گرفتند.

در شهرستان آباده، رحمت‌الله خسروی به عنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم مشخص شد و در حوزه‌های انتخاباتی استهبان و نیریز، سید محمدصادق کشفی‌نژاد مورد اجماع سراسری اصلاح طلبان قرار گرفت.

علی عابدینی به عنوان گزینه نهایی اقلید و رضا انصاری به عنوان گزینه نهایی داراب برای انتخابات مورد اجماع قرار گرفت. همچنین در حوزه‌های فراشبند، فیروزآباد و قیروکارزین، ابوذر کرم‌پور به عنوان گزینه نهایی معرفی شد. در شهرستان‌های ممسنی و رستم مسعود گودرزی گزینه مورد نظر اصلاح طلبان شد.

قم

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرنوشت گزینه‌های اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم در استان قم مشخص شد تا علی لاریجانی، حجت الاسلام علی بنایی و نصرت الله شادنوش در لیست اصلاح طلبان استان قم قرار بگیرند و بدین ترتیب لیست اصلاح طلبان و جامعه مدرسین در دو گزینه مشترک شد.

کرمان

شورای اصلاح طلبان استان کرمان در شهر کرمان و راور، دکتر زهره سالاری و غلامعباس نوذری را معرفی کرد. همچنین در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوییه آقای علیبرز بختیاری به تایید نهایی اصلاح طلبان رسید.

حبیب‌الله نیکزاری گزینه حوزه بم، فهرج، نرماشیر و ریگان شد و برای شهرستان های زرند و کوهبنان نیز دکتر حسین امیری انتخاب شد.

اصلاح طلبان شهربابک بر گزینه علی اسدی به اجماع رسیدند و همچنین اصلاح طلبان برای شهرستان کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار، فاریاب، دکتر احمد حمزه را معرفی کردند. در چند حوزه نیز بررسی ادامه دارد.

این لیست همچنان در حال تکمیل است ...

انتخابات مجلس دهم لیست اصلاح طلبان لیست انتخاباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر