کد خبر: 334524 A

در نامه ۸ نماینده به رئیس‌جمهور مطرح شد؛

ایلنا: ۸ نماینده مجلس با نامه به رئیس‌جمهور از دستور روحانی به وزیر دفاع برای توسعه صنعت موشکی تشکر و نکاتی را تبیین کردند.

به گزارش ایلنا، متن این نامه به حسن روحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محترم

با سلام و احترام

بر خود لازم می‌دانیم که به عنوان نمایندگان ملت از جنابعالی به عنوان عالیترین‏ مقام‏ رسمی‏ کشور پس از مقام رهبری، به خاطر پاسخ قاطع، دقیق و حساب شده به اقدامات خصمانه جدید آمریکا، طی دستور برای توسعه صنعت موشکی

دفاعی، صمیمانه تشکر کنیم. در همین ارتباط چند نکته را برای تبیین بیشتر موضوع و اقدامات تکمیلی به جنابعالی و ملت شریف تقدیم می‌کنیم:

۱. اولین نکته یادآوری هشدار مکرر رهبر بصیر و آگاه کشور در کنار زدن نقاب از چهره واقعی هیأت حاکمه آمریکا است. اصرار به شناخت کینه ورزی و ستیزه جویی این حکومت سلطه طلب نسبت به ایران اسلامی و مردم با شرافت آن،

دائما در سخنان ایشان تکرار شده است. این حکومت مستکبر و سیاستمداران متکبرش، به رغم ظاهرسازی‌های معمول، در این ایام بار دیگر دشمنی خویش را آشکار کرده‌اند. از ماجرای بی‌اعتبار کردن روادید مسافران به ایران تا حکم به برداشت از حساب به ناحق بلوکه شده دولت ایران به اسم خسارت گروگانگیری سال ۱۳۵۸ و تحریم‌های تازه علیه ایران به تصویب کنگره و امضای رئیس جمهور آمریکا نمونه‌های تازه کینه ورزی آنان است این گونه اقدامات، که متضمن اهانت به ملت بزرگوار ایران و اعمال محدودیت‌های اقتصادی علیه مردم و دزدی حکومتی از اموال دولت ماست، همگی شاهد مثال این کلام الهی

است که می‌فرماید:

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِکُمْ لاَ یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الآیَاتِ إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ‌

ای کسانی که ایمان آورده‏‌اید از بیگانگان دوست و همراز مگیرید. آنان از هیچ نابکاری در حق شما کوتاهی نمی‌‏‌ورزند آرزو دارند که در رنج بیفتید، دشمنی از لحن و سخنشان آشکار است و آنچه از دشمنی و کینه سینه‌هایشان نهان می‌‏‌دارد بزرگ‌تر است در حقیقت ما نشانه‏‌های دشمنی آنان را برای شما بیان کردیم اگر تعقل کنید (آل عمران ۱۱۸)

۲. تصویب پرداخت خسارت به جاسوسان آمریکایی، ۳۶ پس از قرارداد الجزایر که دولت وقت آمریکا در این قرارداد، حق هرگونه ادعای مالی را علیه ایران، از اتباع خود سلب کرده است، مصداقی از عهدشکنی است و محتاج اقدامات حقوقی سریع وزارت خارجه و آگاه ساختن مردم از این گونه اقدامات است.

۳. مکررا از مسئولان ذیربط شنیده شده است که این اقدامات با برجام معارض است. باید موضع رسمی دولت در این باره سریعا اعلام شود و توضیحات کافی در این زمینه به مردم داده شود و بدون فوت وقت اقدامات لازم در عرصه بین المللی صورت پذیرد و اگر احیانا نقض برجام دانسته نمی‌شود، دولت دلائل خویش را آشکارا به ملت ارائه نماید. اگر نقض باشد، که چنین به نظر می‌رسد، و مقامهای ایران بگویند ولی اقدامی انجام نشود، هم چوب را خورده‌ایم، هم پیاز را و هم پول را داده‌ایم.

۴. ملت شریف باید به دو حقیقت که قرآن بر آن‌ها تأکید می‌ورزد، تؤامان توجه فرماید. اول آنکه معاهده با دشمن نباید نظر ما را نسبت به ماهیت وی عوض کند. قرآن در باره مشرکانی که با ما پیمان امضاء کرده‌اند هشدار می‌دهد تا دشمنی و عهد شکنی آنان را فراموش نکنیم. آنجا که می‌فرماید:

کَیْفَ وَإِن یَظْهَرُوا عَلَیْکُمْ لاَ یَرْقُبُواْ فِیکُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً یُرْضُونَکُم بِأَفْوَاهِهِمْ وَتَأْبَی قُلُوبُهُمْ وَأَکْثَرُهُمْ فَاسِقُونَ چگونه آنان عهد نگه می‌دارند با اینکه اگر بر شما دست‏ یابند درباره شما نه خویشاوندی را مراعات می‌‏‌کنند و نه تعهدی را. شما را با زبانشان راضی می‌‏‌کنند و حال آنکه دل‌هایشان امتناع می‌‏ورزد و بیشترشان منحرفند (توبه ۸)

حقیقت دوم این است که به رغم همین هشدار اگر پیمانی با دشمنان بسته شد، مادام که عهد شکنی آنان محرز نشود، حق نقض عهد به ما داده نشده است:

فَمَا اسْتَقَامُواْ لَکُمْ فَاسْتَقِیمُواْ لَهُمْ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَّقِینَ پس تا با شما بر سر عهدشان پایدارند، بر سر عهدتان با آنان پایدار باشید زیرا خدا پرهیزگاران را دوست می‌‏دارد (توبه ۷)

۵. این نکته نیز باید مورد توجه همه ما مسئولان و مردم باشد که آنچه به واقع و بسیار مؤثر در دفاع از ایران و اسلام عمل می‌کند پرداختن به اقتصاد مقاومتی و نجات کشور از شکنندگی موجود است.

توفیق روزافزون رئیس جمهور محترم را در خدمت به اسلام، ایران و مردم با شرافت ایران از خداوند خواهانیم.

صنعت موشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر