کد خبر: 334516 A

از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه؛

ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه ایران، ضمن ابراز نگرانی از برخورد امنیتی با مطالبات مشروع مدنی مردم بحرین، اعمال بی رویه مجازات‌ها و تشدید اقدامات امنیتی را رویکردی ناموفق در زمینه حل بحران جاری این کشور برشمرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابر انصاری در واکنش به احکام شدید اعدام و حبس ابد صادره در بحرین علیه شماری از مخالفان، ضمن ابراز نگرانی از برخورد امنیتی با مطالبات مشروع مدنی مردم بحرین، اعمال بی رویه مجازات‌ها و تشدید اقدامات امنیتی را رویکردی ناموفق در زمینه حل بحران جاری این کشور دانست.

وی با یادآوری اینکه اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و تروریسم تکفیری افراط گرایان، دو تهدید اصلی و مشترک امت اسلامی است، افزود: از نظر جمهوری اسلامی ایران روش‌های به کار گرفته شده توسط دولت بحرین تنها موجب تشدید بحران این کشور و ایجاد فرصت برای دشمنان امت اسلامی می‌شود.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه افزود: از این رو امیدواریم دولت بحرین به جای اصرار بر رویکرد ناکارآمد امنیتی چهار سال گذشته که نتیجه ای جز پیچیده تر شدن اوضاع این کشور نداشته است، نسبت به از سرگیری گفتگوهای جدی و موثر با رهبران شناخته شده جریان‌های مردمی بحرین با هدف تمرکز بر روش های سازنده و واقعی سیاسی و حل ریشه‌ای بحران کشور اقدام کند.

حسين جابر انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر