کد خبر: 329661 A

با حضور لاریجانی و صالحی برگزار می‌شود؛

ایلنا: چهارمین همایش ملی نقش پژوهش در فرآیند قانون گذاری در مجلس شورای اسلامی با حضور رییس‌مجلس برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در همایش ملی نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی که فردا در تالار مدرس مجلس برگزار خواهد شد، وضعیت تحقیق و پژوهش در فرآیند قانونگذاری ایران و مقایسه آن با سایر کشور‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در این همایش علاوه بر علی لاریجانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اندیشمندان و پژوهشگران کشور حضور خواهند داشت.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره جزییات این همایش گفت: همزمان با هفته پژوهش چهارمین همایش نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری روز سه‌شنبه ۲۴ آذرماه در ساختمان مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌گردد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس از حضور جمعی از مقامات لشگری و کشوری در این همایش خبر داد و تصریح کرد: با حضور آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس از پژوهشگران بر‌تر مرکز تقدیر قرار می‌گیرند و از کتاب اقتصاد ایران رونمایی خواهد شد.

جلالی یادآور شد: در این همایش علی‌اکبر صالحی رییس محترم سازمان انرژی اتمی، نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی محترم شورای نگهبان، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام مصطفی محقق داماد، سخنرانی خواهند کرد.

وی در تشریح محورهای چهارمین همایش نقش پژوهش‌ در فرایند قانونگذاری؛ توضیح داد: تبیین رابطه متقابل بین پژوهش و قانونگذاری، سنجش تاثیر پژوهش بر قانونگذاری، ‌ آسیب‌شناسی ارائه طرح‌ها در مقایسه با لوایح، ‌ جایگاه مطالعات و پژوهش در زمینه قانونگذاری و بررسی نقش مرکز پژوهش‌های مجلس در تنظیم قوانین از جمله محورهای این همایش است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین از برگزاری پنل‌های این همایش در بعدازظهر روز سه‌شنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: نتایج این همایش در پیشبرد اهداف مرکز پژوهش‌های مجلس و کاربرد آن در امر تقنین موثر خواهد بود.

کاظم جلالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر