کد خبر: 326235 A

ولایتی در دیدار ولید معلم:

ایلنا: مشاور رهبر معظم انقلاب در سفر رسمی به سوریه و پس از دیدار با رییس‌جمهور این کشور، با وزیر خارجه سوریه نیز دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که با حضور شیبانی، سفیر ایران در دمشق و حسین امیرعبدللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه برگزار شد، وزیر خارجه سوریه با اشاره به شخصیت و جایگاه ولایتی گفت: جنابعالی شخصیت شناخته شده و برجسته بین‌المللی هستید و دارای هوشمندی‌های دقیقی در حوزه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای هستید و مواضع رهبر معظم ایران را به طور دقیق دنبال می‌کنید و من سال‌هاست که با شما آشنایی دارم و لازم می‌دانم در ابتدا از مواضع اصولی و بنیادین جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم.

ولایتی هم با ابراز خرسندی از ملاقات مجدد وزیر خارجه سوریه گفت: سرنوشت ایران و سوریه با یکدیگر پیوند داشته و هر دو کشور در مشکلات و مصائب در کنار یکدیگر بوده‌اند و این پایمردی و روابط دوستانه و راهبردی رمز پیروزی است که هر روز بیش از گدشته محقق می‌شود و توطئه‌های دشمنان را از بین برده است.

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به تحولات جدی منطقه‌ای و همراهی بیشتر حامیان سوریه با یکدیگر گفت: اطمینان داریم دولت و ملت سوریه پیروز خواهند شد.

در ادامه وزیر امور خارجه سوریه که به تازگی از روسیه بازگشته بود گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این سفر ارایه کرد و گفت: پیروزی ملت سوریه در برابر توطئه‌های دشمنان نتیجه حمایت‌های رهبر معظم ایران و ملت و دولت ایران بوده و نقطه نظرات مشترک و دقیقی میان دو کشور در امور سوریه، تحولات منطقه‌یی و مبارزه با جریان افراطی و تکفیری و تروریسم وجود دارد.

ولایتی با تبریک مجدد پیروزی‌های به دست آمده، چشم‌انداز آینده را بسیار مثبت ارزیابی کرده که بی‌تردید نابودی دشمنان و دستیابی به پیروزی را به دنبال خواهد داشت.

او تصریح کرد: دولت و ملت ایران در کنار مقاومت مردم سوریه خواهند ایستاد و مقام معظم رهبری همواره از پایمردی و ایستادگی مردم سوریه حمایت فرمودند.

علی اکبر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر