کد خبر: 326110 A

با صدور پیامی؛

ایلنا: نماینده جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در تهران جان باختن رکن‌آبادی دیپلمات فقید حادثه منا را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن این پیام بدین شرح است:

 

مرحوم دکتر غضنفر رکن‌آبادی دوستدار فلسطین و مقاومت بودند و به همین خاطر سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را به خانه امنی برای فلسطینیان و رهبران مقاومت تبدیل کرده بودند.

بنده و برادرانم در جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از شنیدن خبر مفقود شدن و سپس شهادت این دیپلمات مجاهد بسیار متأثر و متألم شدیم، چون ایشان نزد فعالان و رهبران مقاومت فلسطین به ویژه جنبش حماس شخصیت و چهره‌ای شناخته شده و محبوب بودند.

رکن‌آبادی شخصیتی فعال و خدوم، طرفدار وحدت اسلامی، شجاع و مدافع سرسخت آرمان فلسطین بودند و مبارزان فلسطینی و گروه‌های مقاومت هیچ‌گاه جانفشانی‌ها و خدمات ایشان به مقاومت را از یاد نخواهند برد.

به یقین تنها ملت شریف ایران به خاطر از دست دادن دیپلمات برجسته‌ای چون برادر عزیزمان مرحوم رکن‌آبادی در حادثه اسفناک منا اندوهگین نشده است، بلکه ملت فلسطین نیز همدرد و شریک غم برادران ایرانی‌شان هستند.

در اینجا بار دیگر فاجعه دردناک شهادت تعداد زیادی از مهمانان خانه خدا به ویژه شهروندان عزیز ایرانی و این دیپلمات مدافع آرمان فلسطین و مقاومت را به ملت‌های مسلمان، رهبری معظم انقلاب اسلامی، دولت و ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدیده تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای جان‌باختگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند یکتا مسألت دارم.

نماینده حماس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر