کد خبر: 317409 A

فرمانده نیروی زمینی ارتش:

ایلنا: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی برای حضور در عرصه فضای جنگ‌های نیابتی آمادگی لازم را دارد و یکان های نیروی زمینی ارتش نشان دادند که از قابلیت بسیار بالا و انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در جمع دانش‌پژوهان آموزشگاه‌های درجه‌داری ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رزمایش مشترک محرم ارتش، ارزیابی واقعی برای یکان‌های واکنش سریع نیروی زمینی بود، گفت: این رزمایش بسیار خوب برگزار شد و یکان‌های نیروی زمینی ارتش نشان دادند که از قابلیت‌های بسیار بالا و انعطاف‌پذیری برخوردار هستند و اکثر نیروهای شرکت‌کننده در رزمایش محرم یکان‌های واکنش سریع بودند که مورد ارزیابی قرار گرفتند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به هماهنگی‌های بین یکان‌های واکنش سریع ، زرهی و توپخانه اشاره کرد و گفت: در این رزمایش هماهنگی بین آتش‌های پشتیبانی توپخانه، هوانیروز و سایر یکان‌ها در سطح بسیار خوب و قابل قبولی بود. همچنین هوانیروز در پشتیبانی آتش و تخلیه مجروح در سریع‌ترین زمان ممکن، موفق عمل کرد.

وی گفت: نیروی زمینی ارتش در رزمایش مشترک محرم،  در حوزه تهدیدات در فضای ناهم‌طراز و جنگ‌های نیابتی توانسته است با عملکرد خوب و آمادگی رزمی بالای یکان‌های شرکت‌کننده  به تمامی اهدافی که مورد نظر بود، برسد.

سرتیپ پوردستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درحال حاضر فقط 5 یکان  در سطح نیروی زمینی ارتش به عنوان نیروی‌های واکنش سریع شناخته می‌شوند، گفت: این‌ها بخشی از یکان‌های نیروی زمینی هستند که تحت عنوان واکنش سریع عملیاتی شده‌اند، در حال حاضر ما در تمامی یکان‌های نیروی زمینی ارتش نیروهای واکنش سریع را داریم و این‌ها از قابلیت بسیار خوبی برخوردار هستند و تمامی آیین‌نامه‌ها، سلاح‌ها، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های عملیاتی را برای آن‌ها متناسب با تهدیدات مهیا ساخته‌ایم.

پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا