کد خبر: 311047 A

مطهرنیا در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: برجام رد نخواهد شد و اقدام دلواپسان نتیجه‌ای نخواهد داشت و آنها تنها خود را رسوا می‌کنند.

مهدی مطهرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به بیانیه پنج تن از اعضای کمیسیون برجام درباره گزارش این کمیسیون گفت: ادبیات سیاسی دچار اعواج‌های جدیدی است. هنوز در میان برخی از فعالان سیاسی، فرهنگ سیاسی نهادینه نشده و آنها بیش از آنکه به منافع ملی بیاندیشند٬ به منافع ملی و شخصی خویش فکر می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشارکت‌جویی در سیاست باید براساس منافع ملی باشد، اظهارداشت: در ایران اسلامی، منافع ملی عین مصالح دینی است و نمی‌توان به اسم ارزش‌های دینی منافع ملی را نادیده گرفت و واقعیت‌ها را ندید.

این استاد دانشگاه اقدام پنج نماینده عضو کمیسیون برجام را بهترین اقدام در بدترین موقعیت دانست و تصریح کرد: آنها شجاعانه بیان کردند که وضعیت کنونی به خاطر عملکرد بد گذشته است که با زحمات بسیار و تدبیر فراوان در حال خروج از آن چاه هستیم.

مطهرنیا با یادآوری بیانیه این پنج نماینده خاطرنشان کرد: این افراد بیان کردند که به نظر می‌رسد گزارش از خارج کمیسیون تنظیم شده و نظرات آنها مدنظر قرار نگرفته است و توجهی به منافع ملی و دستاوردهای کثیر برجام نشده است و گویی این گزارش را تیم قبلی مذاکره‌کننده نوشته است.

وی با بیان اینکه باید به مخالفان برجام یادآور شد که برجام از مسیر تصمیم‌گیری گذشته است، ابراز داشت: برجام رد نخواهد شد و اقدامات این‌چنینی توسط این گروه دلواپسان نتیجه‌ای نخواهد داشت و آنها با این اقدامات تنها خود را رسوا می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی ادامه داد: دلواپسان باید بدانند که رد برجام، فرجامی سخت‌تر را برای ایران در پی خواهد داشت و موجب افزایش فشارها به ایران اسلامی خواهد شد.

مطهرنیا با بیان اینکه اکنون باید به دوران پس‌ازبرجام اندیشید، عنوان کرد: برجام زمینه‌های رشد و توسعه ملی و اقتصادی و اجتماعی ایران را فراهم کرد و شرایط کنش‌گری بیشتر در صحنه بین‌الملل را برای دستگاه دیپلماسی فراهم کرده است٬ پس لازم است تا تدابیری اندیشید تا از آن بهتر استفاده کرد.

مهدی مطهرنیا گزارش کمیسیون برجام
نرم افزار موبایل ایلنا