خبرگزاری کار ایران

وکیل‌ خانواده روح الامینی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

حکم مرتضوی در پرونده کهریزک قطعی نیست/ اعتراض می‌کنیم

وکیل‌ خانواده روح الامینی گفت: مجازات مرتضوی در پرونده تامین‌اجتماعی به صورت حبس تعلیقی است که عملا تاثیر زیادی ندارد.

میرمجید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر که حکم تبرعه مرتضوی در پرونده کهریزک امروز به ما ابلاغ شد، عنوان کرد: این حکم هنوز قطعی نیست. قطعا ما در فرصت قانونی اعتراض خود را کتبا به حکم صادر شده اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: تا جایی که برای ما امکان پیگیری قانونی در مورد اتهام‌های مرتضوی در پرونده کهریزک وجود داشته باشد همه راه‌های قانونی را دنبال می‌کنیم و از همه فرصت‌های قانونی خود استفاده می‌کنیم.

وکیل روح‌الامینی در پاسخ به این سوال که آیا به نتیجه اعتراض خود امیدوار هستید، گفت: این پرونده از زمانی که در دادسرای نظامی مطرح شد و بسیاری از درجه‌دارها و نظامیان برای ارائه توضیحاتی در این دادسرا حضور پیدا کردند٬ تا امروز فراز و نشیب‌های زیادی را سپری کرده است بنابراین اگر امیدی به احقاق حقمان نداشتیم این همه فراز و نشیب را طی نمی‌کردیم.

وی با تاکید بر اینکه اعتراض خود را در چارچوب قانون پیگیری می‌کنیم، گفت: انتظار داریم به اعتراض ما هم در چارچوب قانون و احقاق حق رسیدگی شود.

طاهری گفت: البته اطلاع دارم که مجازات مرتضوی در این قسمت پرونده تامین‌اجتماعی که تاکنون رسیدگی شده به صورت حبس تعلیقی است که عملا تاثیر زیادی ندارد.

سعید مرتضوی نیز در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه هنوز حکم خود را دریافت نکرده است، گفت: من تنها از طریق رسانه‌ها مطلع شدم که قاضی کشکولی اعلام کرده از اتهامات کهریزک تبرئه شدم و رد مال و حبس مربوط به حقوق 6 ماه سرپرستی‌ام در تامین اجتماعی است.

کد خبر : ۲۹۸۵۲۱