کد خبر: 297249 A

در دیدار ظریف و نخست‌وزیر هند مطرح شد:

ایلنا: نخست وزیر هند در دیدار با وزیر امورخارجه کشورمان خواستار رایزنی مستمر بین دهلی و تهران برای تحقق صلح و ثبات در منطقه شد.

به گزارش ایلنا، «ناریندرا مودی» نخست وزیر هند صبح امروز در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان٬ با ابراز علاقمندی نسبت به دیدگاه‌های جمهوری اسلامی نسبت به افغانستان و سوریه گفت:  دو کشور باید برای صلح و ثبات در منطقه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به دیدار با روحانی در اوفا در روسیه گفت: بعد از آن دیدار دستور فعال کردن کمیسیون مشترک دو کشور برای گسترش روابط را ابلاغ کرده است.

آمادگی دو کشور برای برداشتن گام های بلند تر در روابط سیاسی و اقتصادی

ظریف هم در این نشست با ابلاغ پیام تبریک رییس‌جمهور کشورمان به مناسبت شصت‌وهشتمین سال استقلال هند گفت: دو کشور آمادگی دارند گام‌های بلند تری در روابط سیاسی و اقتصادی بردارند.

وی با تشریح نتایج به دست آمده از توافق هسته ای گفت:  برجام خواسته‌های دو طرف را متعادل کرد و آثار زیادی برای منطقه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان همکاری در زمینه ترانزیت و حمل و نقل و توسعه همکاری، و سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی  بانکی می‌تواند در دستور کار همکاری های اقتصادی دو کشور قرار گیرد.

ظریف با اشاره به خشونت و افراط گرایی در سوریه، یمن، افغانستان گفت: تروریسم داعش یک خطر جدی و فراگیر منطقه‌ای است و مقابله با آن نیازمند همکاری بین کشورهای مختلف است.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد مرکزی خبر٬ وزیر امور خارجه کشورمان که در آخرین گام دور دوم سفرهای منطقه‌ای خود میهمان مقام‌های هندی است، صبح امروز جداگانه با «ناریندرا مودی»، نخست وزیر، خانم «سوشما سوراج»،  وزیر امور خارجه و «نتین گات کاری»،  وزیر حمل و نقل هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

سفر منطقه‌ای ظریف سفر ظریف به هندوستان ناریندرا مودی
نرم افزار موبایل ایلنا