کد خبر: 293284 A

سفیر ایران در آذربایجان:

ایلنا: سفیر ایران در جمهوری آذربایجان تأکید کرد: مسیر توسعه جمهوری اسلامی ایران در دوره اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه، متوقف نشد و پس از لغو تحریم‌ها نیز روند روبه رشد خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش ایلنا، محسن پاک‌آیین در مصاحبه با خبرگزاری ترند در باکو، با اشاره به تمایل فعالان اقتصادی جهان به مشارکت در ایران و سفر معاون صدراعظم آلمان با هیأتی 100 نفره به تهران گفت: رفع موانع غیرضروری، زمینه‌ساز استفاده کامل از ظرفیت‌های ایران در تعامل با همه کشورهای جهان به خصوص کشورهای دوست و برادر از جمله جمهوری آذربایجان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه در آینده تعاملات اقتصادی تهران و باکو افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: قطعنامه مصوب شورای امنیت بیانگر اراده جهانی برای مشارکت در برنامه‌های اقتصادی ایران است و ما این دستاورد را متعلق به همه کشورهای مستقل و درحال توسعه به خصوص همسایگان خود می‌دانیم.

سفیر ایران در آذربایجان به ضرورت حل مناقشات غیرضروری در منطقه نیز اشاره کرد و افزود: این توافق به استفاده از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل مناقشات منطقه‌ای، از جمله مقابله با داعش و افراط‌گرایی کمک می‌کند.

پاک‌آیین این توافق را تثبیت‌کننده برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و نماد دیپلماسی برد - برد دانست و گفت: لغو هر شش قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت و خروج پرونده صلح‌آمیز هسته‌ای ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد یک تحول مهم در مذاکرات وین بود.

محسن پاک‌آئین توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر