کد خبر: 289915 A

لاریجانی با اشاره روند مذاکرات؛

ایلنا: رییس قوه مقننه کشورمان حرکت تیم مذاکره هسته‌ای ایران را چارچوب‌دار و روشن توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ علی لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «گل سرخ» با پیش‌‌بینی مذاکرات در ساعات پیش رو گفت: نگاهم به مذاکرات مثبت است و فکر می‌کنم تلاش عزیزان ما در تیم مذاکره‌کننده٬ مسیری چارچوب‌دار و روشن است و امیدوارم طرف مقابل از این فضا استفاده کند و این عقلانیت را داشته باشد که از زمان بهره گیرد.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان خاطرنشان کرد: طرف‌های مذاکرات ما تصور نکنند پایان وقت، فرصت مناسبی برای اینکه آرای جدید وارد صحنه شود یا اینکه تصور حداکثر فشار را در لحظه‌های پایانی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد:  گاهی فشار زیاد ممکن است مشکلی ایجاد کند و این تاکتیک‌ها برای مذاکرات سهل وآسان است و در این مذاکرات که یک امر پیچیده و فرایند درازمدتی است باید امور از قبل فکر شده باشد. بنابراین من ضمن اینکه در جریان برخی چالش‌هایی که هم‌اکنون وجود دارد هستم  ولی فکر می‌کنم در کل حرکت رو به جلو است و می‌توانم در شرایط فعلی به نتیجه برسم.

 این نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد نمایشگاه عکسی که در مجلس شورای اسلامی در مورد شهدا و خانواده‌های معظم آنها ترتیب داده شده است افزود: من تشکر می‌کنم از بنیاد شهید که این ابتکار را به خرج دادند که نمایشگاهی را از عکس های پرمحتوا و الهام‌بخش از شهدا و خانواده شهدا  و ارتباطی که شهدا با حرکت عادی زندگی مردم دارند ترتیب داده‌ است.

لاریجانی نقش خانواده شهدا بر حفظ این سنت فکری و مجاهدت بر دوش می‌کشند افزود: نمایشگاه یاد شده نمایشگاهی پرتاثیر و جذابی است و امیدواریم ترتیباتی داده شود که در شهرهای مختلف  از این نمایشگاه استفاده شود.

علی لاریجانی مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر