کد خبر: 289851 A

رییس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار:

ایلنا: ضیافت افطاری سازمان دانشجویی و جوانان حزب اسلامی کار شب گذشته با حضور جمعی از فعالان احزاب ، شخصیتهای سیاسی، اساتید دانشگاه و دانشجویان و جوانان در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ در ابتدای این مراسم رییس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار، با طرح این موضوع که در ایران جنبش دانشجویی عمر 70 ساله ای در کارنامه خود دارد، گفت: جنبش دانشجویی در سال‌های پس از تاسیس دانشگاه در ایران و بر اساس سه گفتمان استقلال طلبی، آرمان خواهی و عدالت طلبی شکل گرفت. اما اینک داعیه دار قانون گرایی، آزادی خواهی و توسعه گرایی شده است. به عبارتی جنبش دانشجویی در دگردیسی تاریخی خود رشد کرده و مطالباتش کاملا عقل محور و توسعه گرا شده است.

مهدی فرنیان با اشاره به نتایج این تغییر گفتمان ادامه داد:اصلاح ساختار اقتصادی کشور، تدوین راهبردهای مناسب توسعه و آزادی و دموکراسی برای گروه اقلیت در کنار تامین منافع اکثریت، بخش اعظم مطالبات گفتمان دانشجویی را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در عصر سایبری که شاهد نفوذ شبکه های مجازی و انتقال اطلاعات به طور لحظه‌ای هستیم و طبیعتا این دانشجویان و جوانان هستند که سریعا خود را با تکنولوژی روز همگام می کنند و می توانند با کسب تجربه و طی درجات تحصیلی بالا، مسوولیت های خطیری را بپذیرند؛به شرطی که نسل های پیشین به این طیف اعتماد کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار افزود: بدون شک جوان امروزی قابلیت‌ها و توانمندی‌های بالایی دارد مشروط بر آنکه همه ما روحیه اعتماد و همدلی را در خود تقویت کنیم٬ تا بتوانیم از پتانسیل دانشجویان و جوانان استفاده کرده و از این طریق به سمت جامعه‌ای پویاتر گام برداریم.

 

سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار مهدی فرنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر