کد خبر: 287187 A

آیت‌الله هاشمی مطرح کرد:

ایلنا: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت جلوگیری از ایجاد تفرقه‌های سیاسی خارج از حد مجاز در داخل کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا٬ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم افطاری کارکنان دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیرخانه مجمع و مرکز تحقیقات استراتژیک، کارکنان بنیاد بیماری‌های خاص و اعضای شورای اندیشه‌ دینی و قرآنی، با آرزوی توفیق و بهره‌مندی افراد از برکات ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: مطمئناً به مصداق آیه شریفه «بَلِ الْإِنسَانُ عَلَی نَفْسِهِ بَصِیرَةٌ، وَلَوْ أَلْقَی مَعَاذِیرَهُ» مسلماً در طول سال، روح انسان دچار آلودگی‌هایی می‌شود که باید در ماه مبارک رمضان که درهای رحمت به سوی انسان گشوده می‌شود و پذیرش دعا در این ماه آسان‌تر و مؤثرتر است، در جهت کاهش آلودگی‌ها و اصلاح فردی اقدام کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم که آقایان دکتر علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک و دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه معاونان حضور داشتند، با بیان اینکه جامعه به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و ارتباطات دچار مشکلاتی شده که بعضاً گرفتاری‌های برای خانواده‌ها و جوانان به وجود آورده، گفت: باید در این ماه برای رهایی از همه‌ مشکلات دعا و به دنبال آن عمل کنیم.

هاشمی با اشاره به وجود جریان‌های خطرناک تروریستی در منطقه، به ویژه در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و چند کشور دیگر، خاطرنشان کرد: این گروه‌ها بسیار نیرومند و خشن عمل می‌کنند و می‌بینیم چگونه برای جهان اسلام مشکل آفرینی می‌کنند و بر طبل اختلافات مذهبی و ایجاد تفرقه بین پیروان مذاهب مختلف اسلام می‌کوبند.

وی همدلی مسلمانان، تأکید بر مشترکات و پرهیز از خصومت، عداوت و رقابت‌های بی‌حساب را از راه‌حل‌های مؤثر در مبارزه با این جریان‌های خاص افراطی، خواند و افزود: معمولاً مناطق متعدد دنیا در اشتراکات خود با دیگر کشورها، مجموعه‌هایی را تشکیل می‌دهند تا با تعامل، به آسانی در مسیر رسیدن به اهداف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اعتقادات مذهبی حرکت می‌کنند.

هاشمی با تأکید بر ضرورت جلوگیری از ایجاد تفرقه‌های سیاسی خارج از حد مجاز در داخل کشور، گفت: به قول امام صادق(ع) در: « کونوا لنا زینا و لا تکونوا علینا شینا» باید زینت اسلام باشیم، چرا که حکومت اسلامی تأسیس کردیم و اگر برای اسلام عیب و ننگ باشیم، خیلی سنگین است و هیچ پاسخی در بارگاه عدل الهی نداریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با تأکید بر اینکه نباید فرصت ماه مبارک رمضان را از دست بدهیم، خواستار بهره‌مندی کامل انسان‌ها از این ماه برای خودسازی، تهذیب نفس و دعا در حق دیگران شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه این دیدار، ابتدا نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه و سپس افطار در فضایی صمیمی صرف شده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر