کد خبر: 285452 A

وزیر کشور سوریه در دیدار با رحمانی‌فضلی:

ایلنا: وزیر کشور سوریه گفت: مسائل مشترکی میان ایران، عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم و داعش وجود دارد و نیاز است در بالاترین سطح هماهنگی‌هایی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدالشعار در نشست خبری مشترک صبح امروز خود با وزیر کشور ایران گفت: سوریه اولین کشوری است که در سنگر مبارزه با اسرائیل و مقابله با تروریسم قرار دارد.

وزیر کشور سوریه ادامه داد: ما در سنگری هستیم که همه سلاح‌ها و تروریست‌ها٬ توسط کشورهای غربی و مرتجعان به سوریه آورده شده و گروه‌هایی آمده‌اند تا وحدت و استقامت سوریه را از بین ببرند و به هم‌پیمانان ما که ایران در راس آنها است، ضربه بزنند.

وزیر کشور سوریه با اشاره به درک مشترک ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: باید بگویم هماهنگی‌های لازم که می‌توان از آن به عنوان هماهنگی‌های استراتژیک نام برد، میان ایران و سوریه وجود دارد. ما آماده‌ایم هماهنگی‌های خود را با امضای این یادداشت و تفاهم که بندهای متفاوتی دارد، متبلور کنیم. در راس این اقدامات هم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

محمدالشعار افزود: دیگر بندها در خصوص انتقال تجربه‌ها در مبارزه با قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر، مهاجرت غیرقانونی و جرائم سازمان‌یافته است که هماهنگی‌های لازم در بالاترین سطح صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در دیدار امروز با وزیر کشور ایران در خصوص مسائل مهمی صحبت شد که در جهت منافع دو کشور است، خاطرنشان کرد: ما درباره راه‌های تقویت همکاری صحبت کردیم، همکاری‌های سه‌جانبه ایران، سوریه و عراق نیز از دیگر محورهای این رایزنی بود. مسائل مشترکی میان این سه کشور وجود دارد؛ به خصوص میان عراق و سوریه که در مبارزه با تروریسم و داعش خود را نشان داده و نیاز است که در بالاترین سطح هماهنگی‌هایی داشته باشیم.

وزیر کشور سوریه با تاکید بر اینکه ما تلاش می‌کنیم تا مفاد یادداشت تفاهم ایران و سوریه را اجرایی کنیم، ابراز داشت: این یادداشت تفاهم، مقدمه‌ای برای مبارزه با تروریسم است؛ هرچند که ما قبلا نیز همکاری‌هایی داشته‌ایم، اما این یادداشت تفاهم به همکاری‌های ما نظم می‌دهد و موجب تقویت آن می‌شود.

 

سوریه عبدالرضا رحمانی‌فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر